Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nová CD 13. týdne – Veterán Eric Clapton i pokračování Lila Wayna

Radka Tichá

Radka Tichá

27. 3. 2013

Hudebně velmi plodný třináctý týden letošního roku přináší album legendárního Erica Claptona, ve kterém vzpomíná na své dětství, pokračování úspěšného díla Lila Wayna, premiéru francouzského producenta Kanvinského i očekávanou desku skupiny One Republic.

FOTO: Hudební novinky na CD

Hudební novinky na CD. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

FOTO: Eric ClaptonEric Clapton – Old Sock

Legendární sedmašedesátiletý kytarista a zpěvák Eric Clapton překonal druhou desítku studiových alb a vydává nosič s pořadovým číslem dvacet jedna. CD je neobvykle nazváno Old Sock a vrací nás ve vzpomínkách až do Claptonova dětství. Jedná se totiž o album coverů, které zpěvák ve svých mladých letech obdivoval, a které ho i inspirovaly ve vlastní tvorbě.

Nahrávka obsahuje celkem dvanáct songů, z toho pouze dva z nové produkce veterána Claptona – Gotta Get Over a Every Little Thing. Těšit se můžeme i na několik hvězdných hostů jako Paula McCartneyho, Stevea Winwooda, nebo zpěvačku Chaka Khan.

FOTO: Lil WayneLil Wayne – I Am Not a Human Being II

Album Lila Wayna I Am Not a Human Being z roku 2010 se po dlouhých přípravách dočkalo pokračování. Již díky předcházejícímu singlu Bitches Love Me, zkrácenému poté jen na Love Me, bylo toto CD zařazeno stanicí MTV mezi nejočekávanější alba letošního roku.

Na tvorbě se podílelo i mnoho hostů – Nicky Minaj, Drake, Gunplay, nebo 2 Chainz. Na základní verzi nalezneme celkem 15 songů.

FOTO: One RepublicOne Republic – Native

Oblíbená americká skupina One Republic, jenž se prosadila hlavně díky spolupráci s producentem Timbalandem a songu Apologize, vydala nové CD. Jedná se o jejich třetí společné studiové album, které dostalo název Native.

Předvojem alba byl úspěšný singl Feel Again vydaný na podzim minulého roku. Nadějnou novinkou je ale i výrazně taneční píseň If I Lose Myself. Těšit se tedy můžeme na oživení tvorby, jež se doposud pohybovala na pomezí rocku, popu, indie a hip-hopu. Určitě tedy bude snaha překonat úspěšnost předešlých skladeb, jakými jsou Stop and Stare, The Secret, Say (All I Need), nebo All The Right Moves.

FOTO: KanvinskyKanvinsky – Outrun

Úspěšný pařížský producent Kavinsky v minulosti spolupracoval na soundtracích ke krimi thrilleru Drive, nebo Obhájce z roku 2011. Tento týden konečně vydává své vlastní album pod názvem Outrun. CD obsahuje i kultovní píseň Nighcall, která zní v úvodu zmíněného velkofilmu Drive. Tvorba Kanvinského patří mezi zlatý střed francouzské elektroniky nazývané také jako Eurohouse, French House, či Eurodance.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nová CD 13. týdne – Veterán Eric Clapton i pokračování Lila Wayna