×
TOPZINE.cz

Noa bude na Eurovizi reprezentovat za Izrael

Židovská zpěvačka jemenského původu Noa, vlastním jménem Achinoam Nini, se společně se svou spolupracovnicí Mira Awad bude 16. května reprezentovat Izrael v soutěži Eurovision. Letošní ročník soutěže se uskuteční v Moskvě.

Noa okouzlila svým hlasem i české fanoušky na hlavní scéně loňského ročníku multikulturního festivalu Colours of Ostrava. Její ostravský koncert obsahující směsici popu, rocku, jazzu a world music s nádherným hlasem v popředí se stal součástí oslav 60. výročí založení samostatného státu Izrael.

Ačkoliv rodiče Noy pocházejí z Jemenu, zpěvačka od svých dvou let žila v New Yorku. Do Izraele přijela až jako sedmnáctiletá. aby se v sedmnácti vrátila do Izraele. Nyní jako čtyřicetiletá zpěvačka tvoří duo s arabskou křesťankou Mira Awad, se kterou nahrála například hit Beatles We Can Work It Out.

V úzké spolupráci s Nou byli dříve i palestinští  a arabští hudebníci. S alžírským zpěvákem Khaledem natočili Lennonovu písničku Imagine, kterou poprvé zazpívali na Světovém ekonomickém foru v New Yorku s Bonem a Peterem Gabrielem za zády. Slyšet jste ji také mohli ve filmech Johanka z Arku a Život je krásný.

Podle deníku Maariv si Noa vybrala Miru ke spolupráci na písni pro soutěž sama. Izraelci však mají výběr zpěváků do Eurovize za politicky motivovaný. Obě se angažují v mírovém hnutí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..