Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nikdo nepřišel na párty? Žádné strachy, náš hudební výběr hosty naláká

Radek Kolínský

Radek Kolínský

27. 8. 2011

Většina z nás určitě navštívila nějakou tu párty. Aby tato akce vůbec mohla proběhnout, je zapotřebí hudby, jejíž hlasitost bude sousedům drásat nervy. A musí tam být lidi.

foto Sagvan Tofi

Sagvan Tofi lidi určitě naláká Zdroj: youtube.com

Jenže se může stát, že hosté nepřicházejí. Co potom? Jedni by párty zrušili, dveře zavřeli, muziku vypnuli a pití schovali do špajzu. Ti druzí by (i když třeba s nervózním poklepáváním nohy o podlahu) vyčkávali a nevzdali se.  Pro tuto variantu malá rada: volume hoďte na maximum, vyberte z následujícího menu a určitě se můžete kochat množstvím hostům. I když pravdou je, že se nezavděčíte každému.

Na zahřátí jsem zvolil R´n´B skladbu od  amerických Black Eyed Peas. Mám na mysli Let´s Get It Started. Ta je takovým magnetem na parket pro všechny vyznavače tohoto hudebního žánru. Nebudete věřit, kolik dívek při tom rozvlní svá pozadí a boky. Nechte se unášet tóny a hurá do tance.

The YouTube ID of IKqV7DB8Iwg&ob=av2n is invalid.

Pokud jsou návštěvníci (nebo alespoň někteří z nich) fanoušky Justina Biebera a podobných interpretů hrajících teen pop, mohlo by se jim zalíbit tohle. Jedná se o mladičkou slečnu z Kalifornie, Rebeccu Black.

Album zatím nevydala, ovšem snad celý svět ji zná díky songu Friday. Sice schytal více palců dolů než nahoru, ale rozhodně stojí za pozornost. Je to možná až k nevíře, ale získala také dvě ocenění – MTV O Music Awards a 2011 Teen Choice Awards. Inu, posuďte sami, co vy na to.

Ze stejného amerického státu, zato z opačné strany hudebního spektra pochází také Blink 182. Tihle divočáci svou energií a dobrou náladou strhnou snad každého, kdo má ve svém hudebním srdci alespoň kousíček punk rocku.

Čtěte také: Co poslouchat po nevydařeném sexu

České republice svou show poprvé naživo předvedou na Prague City Festivalu 2012. Také se můžeme těšit na vydání nového comebackového alba Neighborhoods, které má vyjít 27. září. Prozatím si můžeme zapařit na jeden z jejich největších hitů – The Rock Show.

The YouTube ID of z7hhDINyBP0&ob=av2e is invalid.

Jako posledního z tohoto pomyslného seznamu jsem vybral rebela a buřiče českých diskoték, idola dívek (zejména v 80. a 90. letech) – Sagvana Tofiho. Ten je nejvíce znám díky filmům Vítr v kapse či Kamarád do deště I. a jeho pokračování Kamarád do deště II. (Příběh z Brooklynu). Podobně na tom je i s hudbou. Nejznámější se stala píseň Dávej, ber.

V poslední době na sebe znovu upoutal pozornost rolí Toma v muzikálu Děti ráje. Ze zkušenosti vím, že na české a slovenské oldies písničky na akcích lidé tančí asi nejvíc. Proto neváhejte a směle a bez ostychu je pouštějte.

Jak už jsem napsal na začátku, nemůžu vám zaručit, že se tento výběr zalíbí každému. Ovšem tyhle písně rozhodně stojí za pozornost, proto bych já osobně na takovou párty zašel.

Jsou ale dvě možnosti, jak s výše uvedenou hudbou na takovéto akci naložíte. Buď ji budete plně vnímat a užívat si ji, nebo ji můžete mít jen jako křoví. Jako doplněk pro navazování nových známostí a kontaktů či k pití (ne)alkoholických nápojů. Tak jako tak – nejdůležitější je, abyste se bavili.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nikdo nepřišel na párty? Žádné strachy, náš hudební výběr hosty naláká