×
TOPZINE.cz

Nejromantičtější místa Evropy vás okouzlí. A zařídí vám nejen polibky

Nabídky na nejromantičtější města Evropy najdete všude. Nejtradičnějšími valentýnskými destinacemi jsou Paříž nebo Benátky. Přibývá ale i mnoho nových zamilovaných měst. Která to jsou?

FOTO: zeď ve Veroně
Zeď s dopisy ve Veroně, Zdroj: distributor filmu

Paříž mnoho lidí považuje téměř za synonymum romantiky. Zamilované páry tady hledávají stylové kavárničky, pouliční chansonniery, okouzlující Montmartre a vynikající francouzskou kuchyni.

FOTO: venezia-benatky
Superromantické Benátky, Zdroj: Italie24.cz

Další klasickou superromantickou destinací jsou Benátky. Město postavené na vodě, jehož kanály brázdí černé gondoly, láká tisíce zamilovaných.

Kromě Benátek nabízí Itálie ještě další romantická místa. Mezi ně patří hlavně Řím s impozantním Koloseem, světoznámou fontánou Di Trevi a kouzelnými uličkami Vatikánu, a také Verona, kde se zamilovaní podepisují na zeď pod Juliiným balkonem.

Také Praha a Vídeň jsou už dlouho celostvětově považovány za jedna z nejmalebnějších a nejromantičtějších měst vůbec.

FOTO: Bruggy
Belgické Bruggy nebo také Benátky severu, Foto: Barbora Babčanová, Topzine.cz

Mezi nově objevená romatická města by se daly zařadit například belgické Bruggy. Tohle pohádkové středověké městečko láká svou poklidnou atmosférou a také všudypřítomnými pralinkárnami.

Malá mořská víla, která se z nešťastné lásky proměnila na mořskou pěnu, kavárničky, nádherné kostely, zoologická i botanická zahrada, schované parky a romantická zakoutí. To všechno udělalo z Kodaně teprve nedávno velmi oblíbený přístav zamilovaných.

Zaujala vás severská Kodaň? Podívejte se, co dalšího nabízí

Barcelona dokáže naplnit snad všechy romantické představy. Snové Gaudího architektuře vévodí monstrózní chrám Sagrada Familia. Město nabízí krásné parky i prosluněnou pláž. Co víc si přát.

FOTO: Malá mořská víla
Malá mořská víla v zátoce kodaňského přístavu, Foto: Denisa Preissová, Topzine.cz

Nejen růží, ale i barevným tulipánem se dá vyjádřit láska. A to není jediný důvod, proč si zamilovaní oblíbili Amsterdam. Jeho sympatické uličky a kanály s houseboaty potěší nejen vyhledavače coffeeshopů, ale i všechny romantické duše.

Čtěte také: Amsterdam: Hříšné město, v němž místo kyslíku dýcháte marihuanu

Spousta mostů a jeden hrad hrad uprostřed vysokých hor. Tak vypadá poetické slovinské hlavní město Lublaň. Při své velikosti postrádá jakýkoliv ruch velkoměsta. Lublani vévodí socha romantického básníka France Prešerena a secesní architektura, díky které město připomíná Vídeň.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..