Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejočekávanější tvrdá alba roku 2012: Největší zájem budí Black Sabbath

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

24. 1. 2012

!Anketa!Ačkoli se rok 2012 ještě ani pořádně nerozjel, máme se na co těšit, alespoň co se rockové scény týče. Nová alba naslibovaly kapely takových formátů, jako jsou Black Sabbath, Van Halen či Kiss.

Black Sabbath v klasické sestavě Zdroj: pořadatel pražského koncertu

Black Sabbath

Nejočekávanějším albem tohoto roku (a možná i celé dekády, ačkoli jsme teprve na začátku) je bezesporu plánovaná deska Black Sabbath v původní sestavě. Šuškandu o novém počinu členové kapely potvrdili symbolicky 11. listopadu 2011 v hollywoodském klubu Whisky a Go Go, kde rovněž informovali o chystané tour – 6. června neminou ani Prahu.

Čtěte také: Black Sabbath v klasické sestavě se chystají do Prahy

Prozatím bezejmenná deska by měla spatřit světlo světa na podzim. Kapela věří, že turné ani desku nezdrží rakovina lymfatických uzlin, která byla nedávno diagnostikována Tonymu Iommimu.

Kiss

Po ikonách typu Kiss v jednadvacátém století nikdo nechce víc než I Was Made For Loving You, Rock and Roll All Night a možná tak ještě Lick It Up. Pánové se ale s posledním, předem přechváleným albem Sonic Boom překvapivě vytáhli. Dokázali, že jejich kreativita stále není vyčerpána a jak se zdá, nápadů mají i dnes víc než dost. Již dvacátá deska ponese jméno Monster a nahrána by měla být na jaře tohoto roku.

[youtube_660]aZTcnFDHtzc[/youtube_660]

Van Halen

Van Halen své nové album nahrávali dokonce v utajení. Na sklonku minulého roku se na internetu objevila zpráva odhalující tajnosti, jež se odehrávaly při zkouškách v The Roxy Theatre. Pak už nezbývalo, než jít se všemi informacemi ven. Deska, kterou pojmenovali A Different Kind Of Truth, se na prodejních pultech objeví 7. února a bude nahrána v sestavě: David Lee Roth – zpěv, Eddie Van Halen – kytara, klávesy, Alex Van Halen – bicí a Wolfgang Van Halen – baskytara. První ochutnávkou je klip k pilotní písni Tattoo.

[youtube_660]3WfQ-hV3WtA[/youtube_660]

Marilyn Manson

Dalším počinem, na který se v tomto roce můžeme těšit, je nová deska Marilyna Mansona Born Villain. Na podporu alba byl natočen krátkometrážní film režírovaný Shiou LaBeoufem, který však kvůli kontroverznímu obsahu záměrně nepřikládáme.

Čtěte také: Manson před koncertem žádá pop corn a bezzubou holohlavou prostitutku

V dnešní době je stále těžší a těžší šokovat, avšak Manson si vždy najde cestičku: dá se silně pochybovat, že tento klip přijmou otrlejší kanály, natož pak MTV. O nové desce Manson prohlásil, že bude mnohem tvrdší než předešlá tvorba. Album by mělo vyjít někdy v únoru.

Slash

Po  veleúspěchu prvního sólového alba, na němž se vystřídalo nesčetné množství nejen rockových hvězd, se kytarista rozhodl pro nahrání další sólovky. Do práce se pustil se zpěvákem Mylesem Kennedym, který jej doprovázel na turné. Slash prozradil, že má tuny materiálu a nahrávat jej prý budou během ledna. Avšak název a datum vydání zatím neprozradili či, lépe řečeno, jej sami neznají.

Slash Zdroj: archiv

Dokonce se proslýchá, že nové album chystají i Guns N’ Roses. DJ Ashba, současný kytarista GNR, tisku prozradil, že Axl Rose má tolik materiálu, že by to vydalo na tři silná alba. Deska by údajně mohla vyjít už v roce 2012, ale není kam spěchat. Chinese Democracy nás naučila trpělivosti!

No Doubt

I No Doubt pracují na novém materiálu. Zatím bezejmenný následovník desky Rock Steady z roku 2001 měl na naše ušní bubínky zaútočit chytlavými songy už minulý rok (nechala se slyšet Gwen Stefani), ale aby bylo vše opravdu tip ťop, nechala kapela vydání desky až na letošek. Přesné datum však zatím nestanovili.

Vypadá to na velmi zajímavý rok, připočteme-li si navíc ke každé desce i propagační turné. Otázkou zůstává, kdo mile překvapí a kdo měl raději vsadit na staré hity a uvolnit místo v nahrávacím studiu.

[poll id=“141″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejočekávanější tvrdá alba roku 2012: Největší zájem budí Black Sabbath