Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejočekávanější koncerty roku 2012. Těšte se na Coldplay či Nightwish

Redakce

Redakce

6. 1. 2012

!Anketa!Letošní hudební rok nabídne mnoho zajímavých zahraničních jmen. Na své si přijdou příznivci rocku, popu i tvrdších žánrů. Některé koncerty lákají i na show pod širým nebem.

Red Hot Chili Peppers jsou jedním z koncertních taháků roku 2012 Zdroj: pořadatel pražského koncertu

Hned v půlce února, konkrétně 18.2., přijede do Kongresového centra v Praze zpěvák Sting. Dřívější leader skupiny The Police k nám zavítá v rámci světového turné nazvaného Back to Bass a oslaví tak čtvrtstoletí své sólové dráhy.

Jaro bude tvrdé

Na čarodějnice, 30. dubna, si fanoušci mohou do Tesla Arény v Praze přijít poslechnout finskou metalovou kapelu Nightwish. Ti k nám přijedou v rámci turné Imaginaerum Tour.

Nazapomeňte si pořídit lístky na Nightwish!

Hned o pár dní později, 8. května, v pardubické ČEZ Aréně rozjedou svůj heavy metalový nářez Judas Priest. Od roku 2004 k nám tito tvrdí hoši sice jezdí pravidelně, ale jejich současné turné Epitaf je označované za poslední. Proto by si jejich skalní fanoušci koncert rozhodně neměli nechat ujít.

Už máte vstupenky na Judas Priest?

Další legenda zavítá do pražské O2 Arény o měsíc později, 6. června dorazí samotní Black Sabbath. Čtveřice muzikantů vstala z popela a po třiatřiceti letech se sešla u společného nahrávání alba. Zároveň se rodáci z Birminghamu rozhodli vydat na společné světové turné. A tak se i my můžeme znovu těšit na Ozzyho.

Léto pod širým nebem

Z kraje prázdnin, 11. července, k nám zamíří Bruce Springsteen se svojí kapelou The E-Street band. Ti budou první ze tří účinkujících, kteří u nás budou v Synot tip aréně v Praze koncertovat pod širým nebem.

Pro Bruce Springsteena, amerického písničkáře, známého díky svým rockovým písním a poetickým textům, to bude již druhé vystoupení v České republice. The E-Street band koncertují s průkopníkem stadiónového rocku Brucem Springsteenem bez přestávky od roku 1999 (ale již před tímto rokem měli za sebou pár společných vystoupení) a díky nim se zpěvák na pódiu cítí jako ryba ve vodě.

Pořiďte si lístky na červencový koncert Bruce Springsteena

Na konci léta, 27. srpna, vystoupí též v Synot tip aréně oblíbená rocková formace Red Hot Chili Peppers. I ona fanouškům ukáže svoji show pod širým nebem. Předvedou tak v Praze hity ze svého desátého alba I’m with You a také nového kytaristu. Jestli koncert absolvují oblečeni či oděni pouze do ponožek na svých přirozeních, na to si musíme počkat do léta.

Objednejte si rovněž vstupenky na koncert Coldplay

Koncerty na otevřeném pódiu v Synot tip aréně završí 16. září anglická kapela Coldplay. Skupina, která se svojí tvorbou pohybuje na rozhraní rocku a popu a ke svému oživení se nebojí použít alternativní či elektronické prvky, přijede do Prahy prezentovat své nové album Mylo Xyloto. Tato deska spatřila světlo světa 24. října loňského roku.

Na své si přijdou i festivaloví nadšenci

Každé léto bývá nabité hudebními festivaly a každý z nich má na svém playlistu pro návštěvníky několik známých zahraničních lákadel. Pro letošní rok potvrdila účast islandská zpěvačka Björk, jež představí svůj nový instrumentální projekt Biophilia na festivalu Colours of Ostrava.

Do Prahy by 29. června měla konečně zavítat pop punková kapela Blink 182. Loni svoji účast na Prague City Festivalu musela trojice hudebníků z Ameriky zrušit, letos snad slib dodrží a do Prahy dorazí.

Nepropásněte prodej ticketů na „Red Hoty“

A kolik si připravit peněz na lístek jedné ze zmiňovaných kapel? U všech koncertů platí, čím dříve člověk koupí, tím méně zaplatí. Všechny vstupenky se tak pohybují v rozmezí od 1100 do 2000 korun. Nejhlouběji do kapsy by měli sáhnout fanoušci Red Hot Chili Peppers, jejich koncert by je mohl přijít až na 2490 korun.

[poll id=“132″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejočekávanější koncerty roku 2012. Těšte se na Coldplay či Nightwish