Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejlepší i nejdražší káva na světě. Z čeho můžete vybírat?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 12. 2022

Hodně milovníků kávy si pokládá jednu otázku. Která káva je nejlepší? Odpověď ale není tak jednoduchá. Může se jednat o tu nejdražší, nejprodávanější, nejsilnější nebo nejchutnější kávu. Pro každého bude zajisté odpověď jiná. Nabídneme vám hned čtyři typy kávy, které jsou podle obecných měřítek nejlepší, i když každá z nich jiným způsobem.

Nejprodávanější káva

První místo na seznamu nejprodávanější kávy na světě, vás zaručeně nepřekvapí. Jde o Starbucks! Není se čemu divit, protože se jedná o obrovský řetězec kaváren, které najdete po celém světě. Bohužel to neznamená, že je jejich káva nejlepší. Kávová zrna jsou většinou přepražená, takže nemají tolik chuti. Evidentně to ale lidem nevadí, protože Starbucks zažívá obrovský úspěch.

  • Starbucks nabízí kávu ve více než 32 000 kavárnách.
  • Kávu si vychutnáte v 80 zemích z celého světa.

Nejdražší káva

Ani nejdražší káva nemusí být nutně nejlepší. Její cena se totiž neodvíjí od chuti, ale omezeného množství a náročnosti při její výrobě. Z tohoto důvodu patří mezi nejdražší kávy na světě cibetková káva. Na světě se totiž nachází velmi málo cibetek a ještě méně z nich se nachází na jednom místě s kávovníky. Právě proto existuje velmi omezené množství tohoto produktu, což je hlavním důvodem pro vysokou cenu.

Nejsilnější káva

Black Insomnia obsahuje dvojnásobné množství kofeinu než espresso. Kofein je silnější také díky správnému skladování kávy. Všichni, kdo milují silné nápoje a tmavší pražení, si tento produkt vychutnají. To ale neznamená, že bude nejlepší pro každého milovníka tohoto hřejivého nápoje. Podle odborníků má dokonce arabika lepší chuť než Black Insomnia.

Nejchutnější káva

Chuť je pro každého velmi subjektivní. Existuje ale skvělý způsob, jak poznat kvalitní kávu. Výběrová káva se nenachází v regálech supermarketů, ale dozvíte se, odkud přesně pochází. Bez ohledu na to, jaký typ nápoje si zvolíte, máte kvalitu zaručenou. Zajít si pro ni ale musíte do kvalitních kaváren neb pražíren.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nejlepší i nejdražší káva na světě. Z čeho můžete vybírat?