Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejhorší filmy roku 2012: V čele je Lucie Vondráčková v divném hororu

Redakce

Redakce

26. 12. 2012

Blíží se konec roku a filmová redakce TOPZINE.cz a FANZINE.cz se ohlédla za filmy, které jsme mohli vidět v českých nebo amerických kinech. Přinášíme vám pět nejhorších z nich.

Lucie Vondráčková letos moc nezazářila. Zdroj: Pinot Film

5. Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4 nás zavedl do modernějšího teenagerského světa a navazovalo na druhý snímek této série. Vše se točí kolem dívky, která se přistěhovala s matkou na poklidné americké předměstí, kde se začnou velice rychle dít nevysvětlitelné věci. Jedná se o absolutně nejhorší snímek celé série a jeden z nejhorších filmů letošního roku vůbec. Jediné, co zažijete, jsou nulové lekačky, a pokud chcete umřít šílenou nudou, vřele doporučuji. (napsal Martin Pevný)

Kdo má film mezi 3 nejhoršími:

4. Bastardi 3

Poslední díl trilogie Bastardi. Film, který podle distributora „šokoval veřejnost“, pouze ukazuje, jak hluboko může filmařina klesnout. Čirý nevkus. Je zde sice zřejmý pokus Tomáše Magnuska upozornit na problémy současného školství a mládeže obecně, ale byl opravdu nutný až takto drastický způsob? Domnívám se, že nikoliv. Stačí se podívat na sérii s názvem Soukromé pasti, ve kterých jsou vyobrazeny podobné lidské tragické osudy, na rozdíl od Bastardů však cestou pro diváka mnohem více stravitelnou. (napsala Monika Zavřelová)

Kdo má film mezi 3 nejhoršími:

3. Poslední výkřik

Pokud někdo náhodou v sprnu narazil v kině na Poslední výkřik, musel si připadat okradený. Zaplatit v multiplexu 179 Kč a pak dostat naservírováno tohle veledílo se totiž krádeži téměř rovná. Film je špatný v tolika ohledech, že se to do jednoho odstavce prostě nemůže vejít, ale snad stačí, když se zmíním o Ivetě Bartošové (která je navíc předabovaná) v jedné z rolí, o totální absenci nějakého příběhu či vývoje postav a naprosto nelogické jednání všech na scéně přítomných hrdinů. Ne, tohle si nebudete chtít zopakovat. Nikdy. (napsal Honza Sommerschuh)

Kdo má film mezi 3 nejhoršími:

video
play-sharp-fill

2. StreetDance 2

Zřejmě si kdysi někdo řekl, že ve filmu bohatě stačí parta naolejovaných frajerů a prsatých modelek a obě skupiny budou tančit o život, svoje práva, svůj sen a kdoví co ještě. A bude to pecka. Mladí na to budou chodit do kina a tvůrcům se nasype pár milionků do kapes – skoro za nic. To by mně osobně ještě nevadilo, přece jen, filmy jsou různé (Ed Wood by mohl vyprávět). Ale o to více mě rozčiluje fakt, že StreetDance 2 někteří diváci skutečně považují za kvalitní film. Je tam láska. Je tam tanec. A to přece stačí, ne? Ne. (napsala Pavlína Nouzová)

Kdo má film mezi 3 nejhoršími:

1. Labyrint

Když dojde na bubáky z českých luhů a hájů, je ve většině případů zle. Když do nich navíc začne kérovat Lucka Vondráčková, končí všechna sranda. Labyrint chtěl být tuzemským hororem, který bude konkurovat přílivu laciných hororů ve stylu Hostelu a jemu podobných. Selhal však na všech frontách. Scény snažící se o budování atmosféry jsou vtipné, herecké výkony působí jako vypadlé z podprůměrného amatérského filmu, a když už si divák, který mezitím porodil vlastní střeva, myslí, že horší už to nebude, jakýsi metalový hudebník několikrát praští do své kytary a říká tomu filmová hudba. A i ta snědá kráska je taková divná. Víc než ten hospodský. (napsal Olda Mánert)

Kdo má film mezi 3 nejhoršími:

Co se do výběru nevešlo: Piraňa 3DD, Dracula Daria Argenta, Příběh z periferie, Prometheus, Underworld: Probuzení, Starship Troopers: Invasion

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejhorší filmy roku 2012: V čele je Lucie Vondráčková v divném hororu