Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejhorší filmy roku 2010: Vítězí uvzdychaný doják a černý Pegas

Redakce

Redakce

26. 12. 2010

Jak to tak bohužel bývá, každý rok se setkáme jak s kvalitními filmy, tak s něčím, co bychom nejraději vymazali z paměti. Také máte nějaký takový? Nebo si chcete raději nechat poradit, čemu se obloukem vyhnout?

Romantické slátaniny už filmové fanoušky moc nebaví..., Zdroj: distributor filmu

Občas se říká, že české filmy za nic nestojí. Přitom podle většiny názorů rubriky Film a TV je na tom špatně spíš hollywoodská produkce. Těsně totiž vítězí pokus o reinkarnaci Souboje Titánů. Můžete za tím hledat osobní sympatie k původnímu filmu z roku 1981, nebo prostě znechucení nad černým Pegasem. Navíc to 3D prostě nebylo 3D… Na druhém místě se usadila sladkobolná romance Milý Johne, která se divákovi za každou cenu snaží vnutit, že by měl soucítit s jejími hlavními hrdiny (což jí ale nevychází).

Další lahůdkou je český pokus o akční thriller Kajínek, jenž ale paradoxně kraloval českým kinům. Vyhněte se také raději pokračování Sexu ve městě, v němž nezůstalo ze seriálu už absolutně nic – svěží humor a inteligentní dialogy jsou ty tam. Ačkoli v naší recenzi Muži, co zírají na kozy celkem uspěli, ne každému může být po chuti přehnaný absurdní humor, který se chvílemi až nedá chápat. Chápat se nedá také surrealistický snímek Hlava-ruce-srdce, jemuž ovšem nedochází, že ne každý vidí režisérovi do hlavy a stíhá jeho myšlenkové asociace. Adam Sandler se letos vyloženě předvedl a zamachroval si v komedii Machři, která ale vůbec není vtipná. Utahaná romantika Rande v Římě je tak plná klišé, že v Česku šla (naštěstí) rovnou na DVD. Posledním veledílem budiž Saw 3D, které ani nemusíte vidět, aby vám došlo, že koukat na trojrozměrná střeva není úplně příjemné…

Radek Lang (editor Filmu a TV)

Kajínek

Robin Hood, 22 výstřelů, Predátoři a Kajínek by se o tuhle trofej mohly poprat. Shodně u všech filmů chybí kvalitní scénář. Kajínek je vůbec celý popkulturně efektní a snažící se být cool. Bezmocně nezvládnutý. Jde spíš o marketingovou kampaň než film. Jako marketingová kampaň vyšel projekt na jedničku. Jako film? Škoda slov.

Pavlína Nouzová (zástupkyně editora Filmu a TV, recenzentka)

Souboj Titánů, Hlava-ruce-srdce

Chtěla bych odlišit nejhorší film na poli české a pak světové filmografie. Dost podstatně se totiž liší. Souboj Titánů vyhrabali hollywoodští rejžovači zlata, kteří si řekli, jak by bylo krásné natočit něco, co by lákalo už pouhým jménem, a nemuselo by se na tom zas tak moc udělat. Stačí přece použít nápad už několik let starý, spousta lidí mělo tu srandu s nepovedenými počítačovými škorpióny rádo, tak se na tom přiživíme. Jenže ve snaze dodat něco vlastního, zkazili, co mohli. Dia navlékli do alobalu, ze škorpiónů udělali krotké domácí mazlíčky a Pegase nabarvili na černo (a to nejsem rasistka). Hlava-ruce-srdce je sice komornější, má vlastní nápady a scenárista není vylízanec, ale absolutně nechápe fakt, že ne každý může pochopit super hlubokou myšlenku autorovu. Přechází pak do pózy „kdo tohle nechápe, není filmu hoden“, a to prostě nemám ráda.

Nela Christovová (zástupkyně editora Filmu a TV, profilářka)

Rande v Římě

„Vytvoříme motiv kouzelné fontánky, obsadíme Veroniku Mars a při čekání na další Stmívání ty puberťačky trochu zkásneme…“ Au. Takže jenom stručně: Kirsten Bell se na svatbě své sestry přiopije a sebere z kouzelné fontány několik mincí. To má za následek, že se do ní zamiluje pětice fakt ujetých a krajně nesympatických týpků, kteří zjevně nemají na práci nic lepšího, než se snažit přivést chudáka holku k šílenství. Pitomost odkapává snad z každé scény a korunu tomu nasazuje srdcervoucí happy end, který se odehrává kde jinde než uprostřed oné fontánky. Až z toho má divák chuť taky do nějaké skočit… A rovnou se utopit.

Monika Bukáčková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Milý Johne

Tak tenhle film mě absolutně znechutil hned po několika minutách. Očividně se hlavním postavám snažili nandat co nejvíce utrpení, jaké jen člověk může snést. Trochu to však přehnali. Rakovina, válka, autismus, nenaplněná láska – to všechno dohromady na mě působilo strašně kýčovitě a lacině. Zřejmě nepatřím mezi velké romantiky.

Markéta Davidová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Saw 3D

Teď nebudu úplně poctivá: neviděla jsem ho, ale kdo by taky chtěl sledovat řezání, škrcení, pálení a bůhví co ještě ve 3D?!

Tereza Janíková (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Souboj Titánů

Za Dia a lá Strážci vesmíru, za hvězdné nebe a lá Volejte věštce a za mnohem, mnohem víc si Souboj Titánů zaslouží tu největší ze všech zlatých malin. Jó, kdyby to byla aspoň parodie…

Veronika Jílková (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Sex ve městě 2

Slátanina toho, co se nevešlo do prvního – podařeného – dílu.

Nikola Němcová (redaktorka Filmu a TV, profilářka)

Souboj Titánů

Když jsem byla malá, původní verzi jsem si pouštěla aspoň jednou za rok. O to víc jsem se těšila na remake, který mě velmi zklamal. Dalo se z toho vytřískat mnoho, ale místo toho se film dopouští jedné chyby za druhou.

Adéla Nikodýmová (redaktorka Filmu a TV, parafrázistka)

Muži, co zírají na kozy

Všeho moc škodí. Nějak si nevzpomínám, že by mě nějaká scéna z této parodie-komedie-blbosti rozesmála. Spíš je to celé naprosto absurdní, i když základní myšlenka – Jediové umí uzírat kozu – je naprosto jedinečná.

Eliška Nová (redaktorka Filmu a TV, recenzentka)

Milý Johne

Natáhnul na sladkou vábničku (snímek, který strhl z prvního místa velkého Avatara), jenže nakonec žádné cukrátko nepřinesl. Film, který jsme už viděli několikrát. Jen s jinými herci a jinými kulisami. To nestačí. Piraňa 3D se aspoň na první pohled tváří jako prvotřídní ptákovina. Milý Johne se hrabe do výšin, kam nepatří.

Jan Novotný (porno-redaktor Filmu a TV)

Machři

Jednoznačně. Krom toho, že zde snad nebyl jediný záběr, kde by alespoň jednou v povzdálí nešla vidět americká vlaječka, měla tato komedie až neuvěřitelně předvídatelné gagy se spoustou trapných momentů. Nechápu, jak se do takového braku mohl někdo jako Steve Buscemi uvrtat.

[poll id=“38″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejhorší filmy roku 2010: Vítězí uvzdychaný doják a černý Pegas