×
TOPZINE.cz

Nechcete lupy ani mastné a zplihlé vlasy? Pozor na úpravu i jídelníček

FOTO: Vlasy
Zdravé vlasy poznáte na první pohled, Zdroj: schwarzkopf-professional.cz

Vlasy jsou chloubou každé ženy, a proto je péče o ně velmi důležitá. Pokud vaše kadeře nevypadají jako z reklamy, trpíte na lupy, máte vysušené nebo roztřepené konečky, máme pro vás pár rad, jak navrátit vlasům lesk a zdraví.

Zdravé vlasy poznáte na první pohled, Zdroj: schwarzkopf-professional.cz

Poškození vlasů vyvolává hned několik faktorů, jako například časté barvení, žehlení nebo fénování a dokonce špatná životospráva. Těchto zkrášlovacích procedur se vzdát nemusíte. Stačí znát ten správný fígl a každý den budete mít vlasy krásné jako od kadeřníka.

Pozor na úpravu i jídelníček

Vysušení způsobuje nedostatečná funkce mazových žláz a snížená vlhkost ve vlasech. Pokud jste majitelkou tohoto typu vlasů, nezapomínejte používat kvalitní šampony, které obsahují hydratační látky, kondicionéry a výživné masky.

Snažte se vlasy netrápit již zmíněným chemickým zásahem a častým fénováním. Do jídelníčku přidejte vitamín A, B a zinek.

Čtěte také: 10 tipů jak být krásná

Drobné šupinky, které se vám čas od času mohou ve vlasech objevit, vypadají velmi nepěkně a okolí si jich všimne hned na první pohled. Obzvlášť nepříjemné je, pokud máte lupy popadané i na oblečení.

Proti lupům vám pomůžou přípravky určené právě pro boj proti nim a šetrnější péče o vlasy. Zapomeňte na divoké vysoušení ručníkem, svazování vlhkých vlasů nebo dokonce spaní s mokrými vlasy. Pokud s šupinkami bojujete již delší dobu a nic nezabírá, zajděte si raději pro radu ke kožnímu lékaři.

FOTO: Vlasová kosmetika proti lupům
Přípravky proti lupům, Zdroj: schwarzkopf-professinal.cz, vichyconsult.cz

Ráno si umyjete vlasy a večer máte pocit, že jsou tak mastné, že nemůžete vynést ani odpadky a raději je svazujete do drdolu? Pak trpíte opačným problémem než majitelky suchých vlasů.

Rychle se mastící vlasy má na svědomí hormonální nerovnováha, zvýšená produkce mazových žláz, ale také dědičnost. Naštěstí je na trhu velké množství přípravků, které vám maštění vlasů zmírní. Používáte-li kondicionér, nanášejte ho jen na konečky vlasů, nebo ho raději vynechejte úplně. Vyhněte se také fénování horkým vzduchem a omezte příjem tuků ve stravě.

vlasy
Šampon a kondicionér pro mastné vlasy s kopřivou a citronem, Zdroj: Oriflame

Zplihlý účes trápí nejčastěji majitelky jemných vlasů. Samozřejmě také platí, že čím delší vlasy, tím větší riziko.

Opravdu důležitý je v tomto případě střih. Abyste docílily nadýchaných vlasů, nechte si je sestříhat. Pozor si dejte na pěnová tužidla, která vám vlasy zbytečně zatíží, a vynechejte bezoplachové masky. Pomůže vám i fénování v předklonu s kulatým kartáčem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..