Menu
TOPZINE.cz
Studium

Nebuďte vedoucím, staňte se lídrem. Pomůže studium MBA.

Komerční sdělení

Komerční sdělení

11. 10. 2021

Povýšení na vedoucí pozici se může zdát jako velký úspěch, ale mnoho managerů přiznává, že je tato role těžší, než čekali.

Získání vedoucí funkce totiž často vypovídá více o odpovídajících praxi než o schopnostech potřebných k vedení týmu. Pokud ve svojí nové roli tápete a cítíte, že do dobrého lídra máte daleko, neházejte flintu do žita – všechno se dá naučit. Pomůže vám samostudium i studium specializace MBA Leadership a soft skills.

Efektivní vedení je alfou a omegou fungujícího týmu

Věděli jste, že přibližně polovina zaměstnanců udává jako důvod podání výpovědi špatné vztahy s nadřízeným? Přístup vedoucích pracovníků má zásadní dopad nejen na členy týmu, který řídí, ale také na společnost jako celek. Zaměstnanci, kteří pracují pod zkušenými lídry, bývají šťastnější, produktivnější a více propojeni se svou organizací, což se pozitivně odráží na náladě ve společnosti i jejích výsledcích.

Leadership

Naučte se naslouchat svým zaměstnancům

Pokud vidíte, že členové vašeho týmu většinu času nepracují naplno nebo stagnují ve své práci, možná je na čase přehodnotit a reformovat své strategie. Jak na to?

  • Povzbuzujte své podřízené k otevřenosti a nevyhýbejte se konstruktivní kritice.
  • Místo plánování vlastního kariérního postupu se soustřeďte na budoucnost členů týmu.
  • Komunikujte otevřeně.
  • Motivujte je k lepším výkonům, odměňujte, netrestejte za neúspěch.
  • Nerozdávejte úkoly a raději se zapojte do kolektivní práce.
  • Buďte otevřeni novým možnostem a návrhům.
  • Pracujte na sobě, vzdělávejte se, jděte příkladem.
  • Buďte loajální a stůjte za svým týmem i v případě neúspěchu.

Jakmile se změníte ze šéfa na lídra, začnou se dít věci: zlepší se vztahy na pracovišti, produktivita i vnitřní spokojenost všech vašich spolupracovníků, včetně té vaší. Máte pocit, že se to lehce řekne, ale ve skutečnosti je podobná změna obtížná a trvá dlouho? S tím může pomoci studium zaměřené přesně na oblast, která vás pálí.

Studium MBA z vás udělá leadera za jeden rok

Učit se novému manažerskému přístupu samostudiem je jistě obdivuhodné, ale kvalitnějších a rychlejších výsledků dosáhnete pod vedením zkušených lektorů. Obor Leadership a soft skills vás seznámí s prakticky využitelnými poznatky v oblasti řízení, pomůže vám s rozvojem takzvaných soft skills, tedy organizačních, vůdčích a komunikačních schopností. Po jeho absolvování dokážete vést, rozvíjet a motivovat tým k dosahování těch nejlepších výsledků.

Leadership

Jak?

Titul MBA v rámci leadershipu a soft skills můžete získat během jednoho roku třeba na European School of Business & Management. Forma studia kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy, budete mít tedy dost času na práci, ale zároveň nepřijdete o výhody, které přináší osobní kontakt s vyučujícími i ostatními studenty. K dispozici vám budou studijní materiály, obsáhlá knihovna i konzultace s přednášejícími odborníky.

Jako správný (budoucí) lídr se musíte neustále vzdělávat a rozvíjet. Studium MBA je skvělou cestou, jak obsáhnout všechny znalosti a dovednosti potřebné k efektivnímu vedení týmu. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nebuďte vedoucím, staňte se lídrem. Pomůže studium MBA.