×
TOPZINE.cz

Nebuďte vedoucím, staňte se lídrem. Pomůže studium MBA.

Leadership a studium MBA

Povýšení na vedoucí pozici se může zdát jako velký úspěch, ale mnoho managerů přiznává, že je tato role těžší, než čekali.

Získání vedoucí funkce totiž často vypovídá více o odpovídajících praxi než o schopnostech potřebných k vedení týmu. Pokud ve svojí nové roli tápete a cítíte, že do dobrého lídra máte daleko, neházejte flintu do žita – všechno se dá naučit. Pomůže vám samostudium i studium specializace MBA Leadership a soft skills.

Efektivní vedení je alfou a omegou fungujícího týmu

Věděli jste, že přibližně polovina zaměstnanců udává jako důvod podání výpovědi špatné vztahy s nadřízeným? Přístup vedoucích pracovníků má zásadní dopad nejen na členy týmu, který řídí, ale také na společnost jako celek. Zaměstnanci, kteří pracují pod zkušenými lídry, bývají šťastnější, produktivnější a více propojeni se svou organizací, což se pozitivně odráží na náladě ve společnosti i jejích výsledcích.

Leadership

Naučte se naslouchat svým zaměstnancům

Pokud vidíte, že členové vašeho týmu většinu času nepracují naplno nebo stagnují ve své práci, možná je na čase přehodnotit a reformovat své strategie. Jak na to?

  • Povzbuzujte své podřízené k otevřenosti a nevyhýbejte se konstruktivní kritice.
  • Místo plánování vlastního kariérního postupu se soustřeďte na budoucnost členů týmu.
  • Komunikujte otevřeně.
  • Motivujte je k lepším výkonům, odměňujte, netrestejte za neúspěch.
  • Nerozdávejte úkoly a raději se zapojte do kolektivní práce.
  • Buďte otevřeni novým možnostem a návrhům.
  • Pracujte na sobě, vzdělávejte se, jděte příkladem.
  • Buďte loajální a stůjte za svým týmem i v případě neúspěchu.

Jakmile se změníte ze šéfa na lídra, začnou se dít věci: zlepší se vztahy na pracovišti, produktivita i vnitřní spokojenost všech vašich spolupracovníků, včetně té vaší. Máte pocit, že se to lehce řekne, ale ve skutečnosti je podobná změna obtížná a trvá dlouho? S tím může pomoci studium zaměřené přesně na oblast, která vás pálí.

Studium MBA z vás udělá leadera za jeden rok

Učit se novému manažerskému přístupu samostudiem je jistě obdivuhodné, ale kvalitnějších a rychlejších výsledků dosáhnete pod vedením zkušených lektorů. Obor Leadership a soft skills vás seznámí s prakticky využitelnými poznatky v oblasti řízení, pomůže vám s rozvojem takzvaných soft skills, tedy organizačních, vůdčích a komunikačních schopností. Po jeho absolvování dokážete vést, rozvíjet a motivovat tým k dosahování těch nejlepších výsledků.

Leadership

Jak?

Titul MBA v rámci leadershipu a soft skills můžete získat během jednoho roku třeba na European School of Business & Management. Forma studia kombinuje moderní e-learning s interaktivními workshopy, budete mít tedy dost času na práci, ale zároveň nepřijdete o výhody, které přináší osobní kontakt s vyučujícími i ostatními studenty. K dispozici vám budou studijní materiály, obsáhlá knihovna i konzultace s přednášejícími odborníky.

Jako správný (budoucí) lídr se musíte neustále vzdělávat a rozvíjet. Studium MBA je skvělou cestou, jak obsáhnout všechny znalosti a dovednosti potřebné k efektivnímu vedení týmu. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..