Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Zataženo, občas trakaře 2 zabodovalo nejen u dětí

Po několika temnějších kouscích se na vrchol amerického žebříčku návštěvnosti vrací bezstarostná nálada a laskavý humor, kterými vítězný animák Zataženo, občas trakaře 2 oplývá. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Cloudy with a Chance of Meatballs 2-1

Přechod z hamburgerového jídelníčku na zdravou výživu bývá náročný. Zdroj: Falcon

Animované taškařici Zataženo, občas trakaře 2 patří s tržbami ve výši 35 milionů první místo v americkém žebříčku návštěvnosti a navazuje tak na podobný (tehdy překvapivý) úspěch prvního dílu před čtyřmi lety. Příběh, ve kterém se to hemží z nebe padajícími hamburgery, je pro fastfoodový národ jistě atraktivní.

Strhující thriller Zmizení se musel posunout na místo druhé a jeho víkendové tržby dosáhly na 11,3 milionů dolarů. V souvislosti se snímkem se v posledních dnech ve všech pádech začínají skloňovat příští oscarové nominace, a to především u jmen představitelů hlavních rolí Hugha Jackmana a Jakea Gyllenhaala.

video
play-sharp-fill

Třetí pozice náleží sportovnímu retrodramatu Rivalové, které přes víkend utržilo 10,3 milionů a jehož protagonisté jsou slavní automobiloví závodníci ze 70. let James Hunt a Niki Lauda. Druhý z nich se po zhlédnutí filmu svěřil se svým příjemným překvapením, že se na plátna nedostala žádná hollywoodská vata.

Na čtvrté příčce se umístila komedie s afroamerickým ansámblem herců Baggace Claim, jejíž tržby činily 9,3 milionů. Jako pátý skončil komediální autorský debut herce Josepha Gordona-Levitta Don Jon s tržbami ve výši 9 milionů dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=192 /]

Tento týden se do amerických kin vydávají na vesmírnou misi Sandra Bullock a George Clooney v očekávané sci-fi Gravitace. Konkurovat se jim pokusí Ben Affleck a Justin Timberlake jako dvojice mafiánů v thrilleru Hra na hraně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Zataženo, občas trakaře 2 zabodovalo nejen u dětí