Návštěvnost v USA: Vedou černoši v akční komedii, Frankenstein propadl

FOTO: Ice Cube Kevin Hart Ride Along
"Dneska jsem za zlýho poldu já!" Zdroj: Universal

Akční komedie s dvojicí černošských protagonistů v hlavních rolích je pro americké diváky správnou jednohubkou, a tak se jí opět podařilo dobýt čelo žebříčku návštěvnosti. Ten se oproti minulému týdnu příliš nezměnil. Jak filmy dopadly?

FOTO: Ride Along Ice Cube Kevin Hart
Ice Cube a Kevin Hart – Mizerové 3? Zdroj: Universal

Komediální krimi Ride Along o seznamování dvou nastávajících švagrů (Ice Cube, Kevin Hart) si již druhý týden vysloužila první místo amerického žebříčku návštěvnosti a k tomu tržby ve výši 21,2 milionů. Afroamerické taškařice se v USA těší oblibě, zůstává otázkou, zda se snímek dostane i do české distribuce.

Druhá příčka patří akčnímu válečnému dramatu Na život a na smrt, kterému se podařilo dosáhnout na tržby přesahující 12,6 milionů dolarů. Snímek má na svědomí režisér Peter Berg, dřívější hvězda seriálu Nemocnice Chicago Hope, který kvůli nasávání atmosféry strávil s mariňáky měsíc v Iráku.

Bronzovou medaili získává animák Velká oříšková loupež, který si na konto připsal 12,3 milionů. Dobrodružná komedie vznikla v japonsko-korejské produkci a své animované alter ego v ní namluvil jihokorejský rapper PSY, autor hitu Gangnam Style.

Čtvrtá pozice náleží dalšímu úspěšnému animáku Ledové království, jehož celkové tržby se zvýšily o dalších 9,1 milionů. Jako pátý skončil thriller Jack Ryan: V utajení s 8,8 miliony a až za ním očekávaná premiérová sci-fi Já, Frankenstein s 8,3 miliony dolarů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Ride Along21,275,4
2.Na život a na smrt12,693,6
3.Velká oříšková loupež12,340,3
4.Ledové království9,0347,8
5.Jack Ryan: V utajení8,830,2
6.Já, Frankenstein8,38,3
7.Špinavý trik7,1127,0
8.Blízko od sebe5,026,5
9.Vlk z Wall Street5,098,0
10.Devil's Due2,812,9

Tento týden se o přízeň amerických diváků budou ucházet dvě novinky – drama Prodloužený víkend s dvojicí Kate Winslet-James Brolin a That Awkward Moment, v němž se miláček dívčích srdcí Zac Efron převtělí do úlohy komika.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*