Návštěvnost v USA: Star Trek ukončil Iron Manovo vítězné tažení

FOTO: Zachary Quinto Chris Pine Star Trek Into Darkness

Král je mrtev, ať žije král. O uplynulém víkendu skončilo panování třetího Iron Mana americkému žebříčku návštěvnosti a pomyslné žezlo od něj převzal nejnovější přírůstek do slavné sci-fi ságy Star Trek: Do temnoty. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Benedict Cumberbatch Star Trek Into Darkness
Sherlocka Roberta Downeyho Jr. vystřídal v čele Sherlock Benedict Cumberbatch, který ve Star Treku hraje hlavního padoucha. Zdroj: CinemArt

Vědecko-fantastické dobrodružství Star Trek: Do temnoty se díky tržbám ve výši 70,6 milionů dolarů probojovalo ve svém premiérovém víkendu do čela žebříčku návštěvnosti v USA. Režisér J. J. Abrams tak u publika slaví úspěch s navázáním na restart slavného seriálu, který rozjel před čtyřmi lety, a může se připravovat na znovuoživení další kultovní sci-fi série Star Wars.

Poloviční tržby Iron Mana 3 činící 35,2 milionů stáhly sarkastického hrdinu Roberta Downeyho Jr. na druhou příčku. Producenti však rozhodně nemají důvod k truchlení, jelikož snímek zatím v amerických kinech celkově utržil 337,1 milionů a předběhl tak v objemu peněz vybraných na vstupném zbylé letošní americké filmy o mnoho koňských délek.

Velký Gatsby na třetím místě s tržbami 23,4 milionů dolarů dokazuje, že skvělé herecké obsazení a bohatá výprava dokážou i dnes přilákat diváky na klasiku. Natáčení si údajně užili i představitelé hlavních rolí Leonardo DiCaprio a Tobey Maguire, kteří se vzájemně přátelí už od dětských let.

Čtvrtá pozice patří krimikomedii o neúspěšných únoscích z posilovny Krev a pot, která za víkend utržila 3,1 milionů. Po kratší odmlce se do první pětky vrátil animák Croodsovi, za který diváci o víkendu na vstupenkách zaplatili 2,8 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Star Trek: Do temnoty70,684,1
2.Iron Man 335,2337,1
3.Velký Gatsby23,490,2
4.Krev a pot3,146,6
5.Croodsovi2,8176,8
6.422,788,7
7.Nevědomí2,285,5
8.Mud2,211,6
9.Peeples2,27,9
10.Velká svatba1,120,2

Tento týden patrně budou mít na pořadí v žebříčku vliv premiéry dvou pokračování úspěšných sérií, které přinesou i všechny jejich typické atributy – rychlá auta a přitažlivé herečky v Rychle a zběsile 6 a bláznivé opilecké historky v Pařbě na třetí.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*