Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Star Trek ukončil Iron Manovo vítězné tažení

Král je mrtev, ať žije král. O uplynulém víkendu skončilo panování třetího Iron Mana americkému žebříčku návštěvnosti a pomyslné žezlo od něj převzal nejnovější přírůstek do slavné sci-fi ságy Star Trek: Do temnoty. Jak se vedlo dalším filmům?

FOTO: Benedict Cumberbatch Star Trek Into Darkness

Sherlocka Roberta Downeyho Jr. vystřídal v čele Sherlock Benedict Cumberbatch, který ve Star Treku hraje hlavního padoucha. Zdroj: CinemArt

Vědecko-fantastické dobrodružství Star Trek: Do temnoty se díky tržbám ve výši 70,6 milionů dolarů probojovalo ve svém premiérovém víkendu do čela žebříčku návštěvnosti v USA. Režisér J. J. Abrams tak u publika slaví úspěch s navázáním na restart slavného seriálu, který rozjel před čtyřmi lety, a může se připravovat na znovuoživení další kultovní sci-fi série Star Wars.

Poloviční tržby Iron Mana 3 činící 35,2 milionů stáhly sarkastického hrdinu Roberta Downeyho Jr. na druhou příčku. Producenti však rozhodně nemají důvod k truchlení, jelikož snímek zatím v amerických kinech celkově utržil 337,1 milionů a předběhl tak v objemu peněz vybraných na vstupném zbylé letošní americké filmy o mnoho koňských délek.

video
play-sharp-fill

Velký Gatsby na třetím místě s tržbami 23,4 milionů dolarů dokazuje, že skvělé herecké obsazení a bohatá výprava dokážou i dnes přilákat diváky na klasiku. Natáčení si údajně užili i představitelé hlavních rolí Leonardo DiCaprio a Tobey Maguire, kteří se vzájemně přátelí už od dětských let.

Čtvrtá pozice patří krimikomedii o neúspěšných únoscích z posilovny Krev a pot, která za víkend utržila 3,1 milionů. Po kratší odmlce se do první pětky vrátil animák Croodsovi, za který diváci o víkendu na vstupenkách zaplatili 2,8 milionů.

Tento týden patrně budou mít na pořadí v žebříčku vliv premiéry dvou pokračování úspěšných sérií, které přinesou i všechny jejich typické atributy – rychlá auta a přitažlivé herečky v Rychle a zběsile 6 a bláznivé opilecké historky v Pařbě na třetí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Star Trek ukončil Iron Manovo vítězné tažení