Návštěvnost v USA: Popoví One Direction jsou jedničkou amerických kin

FOTO: One-Direction-This-Is-Us

Do amerických kinosálů se koncem prázdnin vrátili teenageři, a tak v čele žebříčku návštěvnosti vystřídal záznam koncertu skupiny One Direction historické drama The Butler. To se přesunulo na druhé místo. A jak dopadly další snímky?

FOTO: One Direction This Is Us
Britští One Direction podobně jako Beatles dobyli kromě hitparád také filmová plátna. Zdroj: Falcon

Rovnou na vrchol amerického žebříčku návštěvnosti se vyhoupl hudební snímek One Direction: This Is Us, ve kterém kromě koncertu populární popové skupiny mohou její fanoušci nahlédnout i do zákulisí a dozvědět se pár klepů ze soukromí. K prvenství dokumentu stačily tržby ve výši 17 milionů, což je ovšem ve srovnání s premiérami z jiných týdnů slabá částka.

Na druhou příčku spadlo retrodrama režiséra Lee Danielse The Butler, jehož konto o víkendu vzrostlo na 14,7 milionů. Filmu se sice dostalo vřelého diváckého přijetí, historici jsou ovšem mnohem skeptičtější k líčení prezidenta Ronalda Reagana jako nesnášenlivého rasisty.

Třetí skončila komedie Millerovi na tripu, která utržila dalších 12,6 milionů dolarů. Příběh o bláznivém pašování drog s Jennifer Aniston a Jasonem Sudeikisem patrně otevřel režiséru Rawsonu Marshallu Thurberovi dveře k jeho vysněnému projektu – filmové adaptaci krimiseriálu Magnum z 80. let.

Čtvrtá pozice patří disneyovským Letadlům, která přes víkend na tržbách sklidila 7,8 milionů dolarů. Jako pátá se pak s tržbami 7,5 milionů překvapivě umístila mexická komedie No se Aceptan Devoluciones.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.One Direction: This Is Us17,017,0
2.The Butler14,774,0
3.Millerovi na tripu12,6109,6
4.Letadla7,870,8
5.No se Aceptan Devoluciones7,57,5
6.Elysium6,378,4
7.Mortal Instruments: Město z kostí5,222,7
8.Na konci světa4,816,6
9.Getaway4,54,5
10.Percy Jackson: Moře nestvůr4,455,0

V prvním zářijovém týdnu americké diváky čeká akční sci-fi Riddick, v níž se Vin Diesel vrací ve své nejoblíbenější roli, a dokument Salinger, ve kterém slavné osobnosti vzpomínají na autora kultovního románu Kdo chytá v žitě.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*