Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Padouch porazil příšerky i western s Deppem

Animovaným filmům je přáno, a tak Univerzitu pro příšerky v čele žebříčku americké návštěvnosti střídá Já, padouch 2. Prvotní tržby Osamělého jezdce představují spíše zklamání. Jak si vedly další snímky?

FOTO: Despicable-Me-2-Gru-Margo

„Padouch nebo hrdina, všichni jedna rodina!“ Zdroj: CinemArt

Proměna úkladného arcilotra v nudného usedlého tatínka nemusí znamenat ztrátu atraktivity. Důkazem je animák Já, padouch 2, který se s tržbami ve výši 82,5 milionů stal v premiérovém víkendu suverénním vítězem žebříčku americké návštěvnosti, a je pravděpodobné, že trojka na sebe nenechá dlouho čekat.

Naopak méně optimisticky vypadá budoucnost plánované série Osamělý jezdec s Johnnym Deppem. Rodinný western sice skončil jako druhý, tržby dosahující v prvním víkendu 29,4 milionů dolarů se však zdaleka nevyšplhaly na výši očekávanou od snímku s více než 200milionovým rozpočtem a Jackem Sparrowem v hlavní roli.

video
play-sharp-fill

Akční komedie Drsňačky na třetím místě utržila o víkendu dalších 25 milionů dolarů a pro herečku Melissu McCarthy znamená po filmu Z cizího krev neteče další výrazný letošní úspěch. I v případě Drsňaček byly minulý týden potvrzeny přípravy na natáčení druhého dílu.

Z vrcholu žebříčku spadla na čtvrté místo Univerzita pro příšerky s dalšími 19,6 miliony na kontě. Pátá se umístila sci-fi Světová válka Z s tržbami činícími 18,2 milionů dolarů.

Tento týden vstoupí do amerických kin další spektákl o záchraně lidstva Pacific Rim – Útok na Zemi, tentokrát pod taktovkou Mexičana Guillerma del Tora. Na divácké bránice po nějaké době opět zaútočí Adam Sandler v pokračování své úspěšné komedie Machři 2.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Padouch porazil příšerky i western s Deppem