Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Ledové království dotahuje nová Paranormal Activity

V prvním víkendu letošního roku americkým kinům stále dominovaly loňské hity. Čelní pozice opět zaujaly Ledové království a Hobit, do žebříčku se probojovala i jedna novinka. Jak se dařilo dalším snímkům?

FOTO: Frozen

Z pohádky Ledové království mají šéfové studia Disney radost. Zdroj: Falcon

Nejúspěšnějším filmem prvního víkendu roku 2014 se v amerických kinech stal animák Ledové království, jehož tržby činily 20,7 milionů. Snímek si na vyšších postech hřeje místo šestý víkend, v první pětce začínal už počátkem prosince a po čtyřech týdnech se vrátil na úplný vrchol.

Druhá příčka náleží premiérovému hororu Paranormal Activity: Prokletí, kterému se na tržbách povedlo sklidit 18,2 milionů. Novinka je údajně specifickým příbuzným proslulé paranormální série – nejedná se o pokračování ani prequel, ale film by měl mít s ostatními částmi mnoho společných prvků.

video
play-sharp-fill

Jako třetí se umístila fantasy Hobit: Šmakova dračí poušť, jejíž konto o víkendu vzrostlo o 16,3 milionů dolarů. Před zpracováním Petera Jacksona se Tolkienova kniha dostala na plátna už dvakrát v animované podobě – v šedesátých letech s animací českého Adolfa Borna a v roce 1977 pod taktovkou Američana Ralpha Bakshiho.

Čtvrtý post a tržby ve výši 13,4 milionů patří Vlkovi z Wall Street, v němž titulní roli ztvárnil Leonardo DiCaprio. Na pátém místě skončila krimi Špinavý trik, které se na tržbách podařilo dosáhnout na 13,2 milionů dolarů.

Tento týden mají do amerických kin namířeno dvě premiéry. Herkules: Zrození legendy vzkřísí pro filmové fanoušky legendárního bojovníka řecké mytologie, biografie Životní šance pak bude vyprávět životní příběh jednoho z účastníků soutěže Británie má talent.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Ledové království dotahuje nová Paranormal Activity