Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Kralující Gravitaci sestřelil bláznivý Jackass

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

28. 10. 2013

Po třech týdnech jasného prvenství musela Cuarónova Gravitace uvolnit čelo žebříčku americké návštěvnosti kin. Vystřídala ho překvapivě mystifikační komedie Jackass Presents: Bad Grandpa. Jak se vedlo dalším snímkům?

FOTO: Jackass Bad Grandpa

„Koupil jsem toho nejlevnějšího dědu.“ Zdroj: Paramount

Zcela nečekaně uzmula o víkendu nejvyšší příčku v amerických kinech premiérová bláznivá komedie Jackass Presents: Bad Grandpa, jejíž tržby dosáhly na 32 milionů. Snímek je složený ze skrytou kamerou natočených skečů, jejichž hlavními hrdiny jsou šestaosmdesátiletý důchodce a jeho osmiletý vnuk.

Dramatická sci-fi Gravitace, která už se podle některých dokázala zařadit mezi kultovní díla žánru, klesla na druhou pozici a na tržbách sklidila 20,3 milionů. Vzhledem k dosavadnímu celosvětovému úspěchu filmu to ale jeho tvůrce rozhodně nemusí mrzet.

video
play-sharp-fill

Na třetím místě se umístil Kapitán Phillips Paula Greengrasse s Tomem Hanksem v titulní roli, kterému patří tržby přesahující 11,8 milionů. Vůdce pirátů, kteří přepadnou Phillipsovu loď, si zahrál skutečný Somálec Barkhad Abdi.

Jako čtvrtý vplul do amerických kin poněkud neslavně thriller Ridleyho Scotta Konzultant, který utržil 8 milionů. Páté místo a tržby ve výši 6,1 milionů patří animáku Zataženo, občas trakaře 2.

V tomto týdnu budou americké diváky do kinosálů lákat rozmanité noviky. Premiéru si odbyde romantická komedie Richarda Curtise Lásky čas, biografie Diana či důchodcovská komedie Last Vegas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Kralující Gravitaci sestřelil bláznivý Jackass