Návštěvnost v USA: Jackmanova unesená dcera přilákala nejvíc diváků

FOTO: Prisoners Hugh Jackman

Na špici žebříčku americké návštěvnosti došlo opět ke střídání. O víkendu publikum nejvíce zaujal krimithriller Zmizení, horor Insidious si ovšem vede stále dobře. Jak dopadly další filmy?

FOTO: Prisoners
Bez dcerky neodejdu. Zdroj: Bontonfilm

Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal a příběh o unesené dívce přitáhli o víkendu do kin nejvíce amerických diváků, kteří v pokladnách kin nechali 21,4 milionů. Kromě prvního místa v žebříčku návštěvnosti jsou thrilleru Zmizení ke cti i slova chvály z per tamějších recenzentů.

Na druhou příčku klesl horor Insidious: Chapter 2, jehož víkendové tržby dosáhly 14,5 milionů dolarů. Snímek znamená v letošním roce druhý úspěch pro malajského režiséra Jamese Wana, který v červenci v žebříčku bojoval s dalším napínákem V zajetí démonů.

Třetí pozice patří krimikomedii Mafiánovi, která si na konto připsala 7 milionů dolarů. Slavný režisér Luc Besson se po mafiánské labutí písni Roberta De Nira a Michele Pfeiffer chce údajně vrátit ke svému oblíbenému žánru sci-fi.

Jako čtvrtá se do první pětky vrátila mexická komedie No se aceptan devoluciones, která přes víkend utržila 5,7 milionů. Na pátém místě odstartoval premiérový taneční snímek Battle of the Year: The Dream Team s tržbami ve výši 5 milionů a Joshem Hollowayem v hlavní roli.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

PořadíNázevVíkend (mil. dol.)Celkem (mil. dol.)
1.Zmizení21,421,4
2.Insidious: Chapter 214,560,9
3.Mafiánovi7,025,6
4.No se aceptan devoluciones5,736,3
5.Battle of the Year: The Dream Team5,05,0
6.Millerovi na tripu4,7138,2
7.Komorník4,3106,5
8.Riddick3,737,2
9.Čaroděj ze země Oz 3D3,03,0
10.Letadla2,986,5

V tomto týdnu americká kina nabídnou pestrou premiérovou nabídku zahrnující animák Zataženo, občas trakaře 2, sportovní retro Rivalové či režijní debut Josepha Gordona-Levitta Don Jon.

 

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jaroslav Jičínský
Narodil se v roce 1991 v Praze. Vystudoval Gymnázium Českolipská na pražském Proseku, v současnosti je studentem pražské VŠE. Na Topzine.cz působí od srpna 2011.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*