Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Jackmanova unesená dcera přilákala nejvíc diváků

Na špici žebříčku americké návštěvnosti došlo opět ke střídání. O víkendu publikum nejvíce zaujal krimithriller Zmizení, horor Insidious si ovšem vede stále dobře. Jak dopadly další filmy?

FOTO: Prisoners

Bez dcerky neodejdu. Zdroj: Bontonfilm

Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal a příběh o unesené dívce přitáhli o víkendu do kin nejvíce amerických diváků, kteří v pokladnách kin nechali 21,4 milionů. Kromě prvního místa v žebříčku návštěvnosti jsou thrilleru Zmizení ke cti i slova chvály z per tamějších recenzentů.

Na druhou příčku klesl horor Insidious: Chapter 2, jehož víkendové tržby dosáhly 14,5 milionů dolarů. Snímek znamená v letošním roce druhý úspěch pro malajského režiséra Jamese Wana, který v červenci v žebříčku bojoval s dalším napínákem V zajetí démonů.

video
play-sharp-fill

Třetí pozice patří krimikomedii Mafiánovi, která si na konto připsala 7 milionů dolarů. Slavný režisér Luc Besson se po mafiánské labutí písni Roberta De Nira a Michele Pfeiffer chce údajně vrátit ke svému oblíbenému žánru sci-fi.

Jako čtvrtá se do první pětky vrátila mexická komedie No se aceptan devoluciones, která přes víkend utržila 5,7 milionů. Na pátém místě odstartoval premiérový taneční snímek Battle of the Year: The Dream Team s tržbami ve výši 5 milionů a Joshem Hollowayem v hlavní roli.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=191 /]

V tomto týdnu americká kina nabídnou pestrou premiérovou nabídku zahrnující animák Zataženo, občas trakaře 2, sportovní retro Rivalové či režijní debut Josepha Gordona-Levitta Don Jon.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Jackmanova unesená dcera přilákala nejvíc diváků