Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Hobit a Ledové království bodují i na konci roku

Jaroslav Jičínský

Jaroslav Jičínský

30. 12. 2013

O posledním víkendu letošního roku návštěvníci amerických kin dali přednost filmům, které se již několik týdnů hřejí na výsluní žebříčku návštěvnosti, před očekávanými premiérami. Jak se snímkům vedlo?

FOTO: Martin Freeman - Hobit 2 - Warner Bros.

Podoba s Dr. Watsonem čistě náhodná. Zdroj: Warner

Potřetí a letos naposledy se na špici žebříčku návštěvnosti ocitl tolkienovský Hobit: Šmakova dračí poušť s tržbami ve výši 29,9 milionů. Peter Jackson po doladění třetího dílu převezme od Stevena Spielberga režisérskou taktovku Tintinových dobrodružství.

Druhá pozice patří animované pohádce studia Disney Ledové království, jejíž konto o víkendu vzrostlo o 28,9 milionů dolarů. Televizní pohádková tradice není v USA tak rozšířená jako u nás, a tak Američané musí za vánočními příběhy o princeznách do kin.

video
play-sharp-fill

Třetí skončila bláznivá retrokomedie Willa Ferrella Anchorman 2: The Legend Continues, která utržila 20,2 milionů dolarů. Snímek je prostoupen řadou cameo rolí od Jima Carreyho po Harrisona Forda, který natáčení popsal jako nejbizarnější ve své kariéře.

Jako čtvrtá skončila hvězdně obsazená krimi Špinavý trik, která s tržbami dosáhla na 19,6 milionů dolarů. Pátá příčka náleží Scorseseho novince Vlk z Wall Street, jejíž tržby vystoupaly na 18,5 milionů.

V prvním týdnu roku 2014 čeká na americké diváky další část úspěšné hororové série Paranormal Activity: Prokletí. Konkurovat se jí pokusí ceněné italské drama Nejvyšší nabídka oscarového režiséra Giuseppea Tornatoreho.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Hobit a Ledové království bodují i na konci roku