Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Do kin vtrhlo Wahlbergovo komando, Herkules neuspěl

Do amerických kin dorazil Mark Wahlberg se svým armádním týmem v thrilleru Na život a na smrt a hned se probojovali na vrchol žebříčku návštěvnosti. Méně šťastně zahájila fantasy Herkules: Zrození legendy. Jak dopadly další filmy?

FOTO: Mark Wahlberg Lone Survivor

„Poslušně hlásím, že jsem opět zde!“ Zdroj: Bontonfilm

Válečný thriller Na život a na smrt v premiérovém víkendu zamířil do čela žebříčku návštěvnosti kin a na tržbách se mu povedlo sklidit 38,5 milionů. Napínavý příběh vypráví o jednotce amerických vojáků (ve filmu vedené Markem Wahlbergem), kteří jsou při tajné operaci v Afghánistánu prozrazeni a ponecháni napospas nepříteli.

Druhé místo patří animované pohádce Ledové království, jejíž bohaté konto o víkendu vzrostlo o dalších 15,1 milionů dolarů. Animák, kterému se dostalo příznivých diváckých reakcí po celém světě, si vysloužil i nominace na ceny Britské filmové akademie a údajně je na spadnutí i ta oscarová.

video
play-sharp-fill

Třetí skončilo duo Leonardo DiCaprio – Martin Scorsese se svou životopisnou freskou o zhýralém magnátovi Vlk z Wall Street, která o víkendu utržila 9 milionů. Skutečný předobraz DiCapriova hrdiny je prý s filmovým zpracováním svého životního příběhu nadmíru spokojený.

Na čtvrté pozici se umístilo premiérové dobrodružství Herkules: Zrození legendy s nižšími než očekávanými tržbami ve výši 8,6 milionů. Těsně za ním se umístila Russellova krimi Špinavý trik s výslednými 8,6 miliony dolarů.

Tento týden se do amerických kin vrátí známý filmový agent s novou tváří ve snímku Jack Ryan: V utajení. Doprovodí ho černošská akční komedie Ride Along a animák Velká oříšková loupež.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Do kin vtrhlo Wahlbergovo komando, Herkules neuspěl