Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Návštěvnost v USA: Ať žije Tom Cruise, Nevědomí se daří

Akční sci-fi Nevědomí s Tomem Cruisem se podle očekávání vyšplhalo na první příčku amerického žebříčku návštěvnosti. Slušných čísel dosáhli také baseballisté ze sportovního snímku 42 na druhém místě.

FOTO: Tom Cruise Olga Kurylenko Oblivion

Olga Kurylenko vypadá po boku Toma Cruise ještě více zaražená než Dustin Hoffman v Rain Manovi. Zdroj: CinemArt

Za svůj první víkend si postapokalyptická podívaná Nevědomí připsala na konto 38,2 milionů dolarů a na ostatní snímky v amerických kinech shlíží z pomysleného vrcholu.

Jedná se o nejúspěšnější premiéru Toma Cruise od třetí Mission Impossible, takže to vypadá, že Tom ještě nemusí uvolňovat místo mladším kolegům.

Druhý skončil vítěz minulého týdne, sportovní drama 42 o boření rasových předsudků v americké baseballové lize s tržbami ve výši 18 milionů. Představitel jedné z hlavních rolí Harrison Ford si za účinkování ve snímku vysloužil pozvání na večeři s prezidentským párem Obamových.

video
play-sharp-fill

Třetí místo stále patří rodinné komedii Croodsovi, která za víkend utržila dalších 9,5 milionů. Pokud to s animákem, kterému se daří i v českých kinech, půjde takhle dál, brzy odebere Mocnému vládci Oz přízvisko nejúspěšnějšího filmu startujícího v první třetině roku 2013.

Parodie Scary Movie 5 beroucí si na paškál většinu výrazných snímků poslední doby přišla o stříbrnou medaili z minulého týdne a klesla na čtvrté místo s tržbami 6,3 milionů dolarů. Na poslední pozici první pětky se drží sci-fi thriller G. I. Joe 2: Odveta, za který američtí diváci v uplynulém víkendu na vstupenkách zaplatili 5,8 milionů.

Na kompletní žebříček tržeb se můžete podívat níže.

[table id=170 /]

Příští týden čeká americké publikum premiéra komedie Velká svatba s Robertem De Nirem či drama At Any Price o vztahu otce Dennise Quaida a syna Zaca Efrona. O vyšší příčky však určitě bude hrát akční komedie Michaela Baye Krev a pot s Markem Wahlbergem a The Rockem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návštěvnost v USA: Ať žije Tom Cruise, Nevědomí se daří