Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Navigators navedli Lucerna Music Bar na tu správnou vánoční soul-popovou trasu

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

23. 12. 2010

FOTO: NavigatorsPražský Lucerna Music Bar hostil další z řady předvánočních koncertů, 21. prosince zde vystoupila česká soul-popová kapela Navigators. Před plným sálem předvedli to nejlepší ze svého repertoáru a pokřtili vinylovou edici svého alba My Place.

FOTO: Navigators

Dravé mládí vpřed, Zdroj: oficiální stránky kapely

Skupina Navigators odstartovala svou cestu za slávou v roce 2005 účastí v talentové soutěži Coca-Cola Popstar. Za pět let svého působení stihli předskakovat hvězdám, jako jsou Earth, Wind and Fire nebo například Seal. 21. prosince v Lucerna Music Baru ukázali, proč si získali takovou oblibu.

Je pro mě celkem obtížné popsat show, kterou Navigators předvedli doslova k prasknutí naplněnému klubu, bez použití výrazů jako žrádlo, nářez, pecka, vodvaz. Přes pomalejší začátek dostali Navigators diváky do varu a doslova publikum rozvlnili.

Je libo trochu funku?

Hudební projev Navigators je nezachytitelná nálož jazzu, funku a moderního popu, soulového feelingu a velice příjemného hip-hopu. Těžko se dá vyzdvihnout něčí výkon, protože všichni členové kapely na pódiu předvedli naprosto špičkový výkon.

Bubeník Tomáš Konůpka společně s baskytaristou Adamem Stivínem plynule přecházeli od jemného jazzu, ve kterém mohl vyniknout rap Honzy Pospíšila, přes houpavý soul, při kterém excelovalo neuvěřitelně sehrané pěvecké duo Erika Fečová a Martin Svátek, až po našlapaný funk, který tentokrát podpořila i dechová sekce a Viliam Béreš z kapely Toxique za klávesami.

Kdybych měl vypíchnout nejlepší momenty celého večera, jednoznačně by to byly skladby Sky Travellin‘ a Do Something, při kterých Navigators na pódiu rozpoutali doslova funk-jazzové peklo. Velkou zásluhu na tom měla již zmíněná dechová sekce, která Navigators dodala sílu a energii velkého funkového ansámblu. Něco podobného jsem naposledy viděl na Colours of Ostrava, kde vystoupili Brooklyn Funk Essentials.

Přestože Navigators nepokřtili slibované videoklipy, dalo by se jen těžko říct, že někoho z diváků v Lucerna Music Baru jakkoliv zklamali. Publikum jejich skvělý, energický výkon dokonale ocenilo, snad do posledního člověka se diváci pohupovali do rytmu, který byl doslova nakažlivý. Bez velkého přehánění si troufnu říct, že vánoční speciál kapely Navigators byl jednou z nejlepších party v těchto předvánočních dnech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Navigators navedli Lucerna Music Bar na tu správnou vánoční soul-popovou trasu