×
TOPZINE.cz

Navečeřte se ve stylu hrdinů ze Hry o trůny. Kuchařka vyjde za rok

Kuchařka ze Hry o trůny

Vydat knihu receptů sesbíraných z knih fantasy série Píseň ledu a ohně plánují dvě kuchařky z Ameriky. Zprávu na svém blogu potvrdil i autor ságy George R. R. Martin.

Tip na večeři: středověká krémová polévka s houbami a šneky Zdroj: innatthecrossroads.com

Milovnice jídla, stravování v průběhu věků, středověkých receptů, ale také románů amerického spisovatele fantasy George R. R. Martina získaly svolení na vydání kuchařky, která má obsáhnout všechny recepty, jež se v knihách ze ságy Píseň ledu a ohně objevily.

Sariann a Chelsea z USA hodlají knihu uvést na trh příští rok v září. „Do té doby zdokonalíme recepty a nachystáme skvělé fotky,“ slíbily na webových stránkách. „Jsme absolutně nadšené, že se staneme autorkami této kuchařské knihy,“ projevily radost na svém blogu.

https://fanzine.topzine.cz/naucte-se-rec-dothraku-ze-serialu-hra-o-truny

Některé recepty, včetně seznamu ingrediencí a postupů, rozdělené pěkně do několika kategorií od jídel z mrazivého Zimohradu po honosné hodovní tabule z Králova přístaviště, lze již nalézt na internetu. Ani čeští fanoušci tím pádem nemusí zoufat, kdyby se kuchařka na našem trhu neobjevila.

Přestože, kdo ví. Martinově tvorbě se v Česku věnuje nakladatelství Talpress, známé především distribucí knih dalšího fantasy velikána Terryho Pratchetta. A vzhledem k tomu, že kromě zeměplošských románů vydalo také tituly jako Folklor Zeměplochy či Kuchařka Stařenky Oggové, naděje existuje.

5/5 - (1 vote)
5/5 - (1 vote)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..