Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Natalie Portman dnes slaví třicetiny. Připomeňte si jejích 5 nejlepších rolí!

Dnes, 9. června, je tomu přesně 30 let, kdy se v Jeruzalémě narodila jednomu doktorovi a umělkyni dcera. Holčička, která dostala do vínku velký talent, jenž měla v budoucnosti náležitě zúročit.

FOTO: Natalie Portman ve filmu Černá labuť

Natalie Portman ve své životní roli v Černé labuti, Zdroj: distributor filmu

Během svého života se Natalie Portman dočkala mnohých úspěchů, ty největší ale přišly symbolicky právě v jeho třicátém roce. Posledních dvanáct měsíců přineslo herečce obdiv filmového světa, sošku Oscara, životního partnera, zasnoubení a brzo k tomu všemu přidá ještě narození prvního potomka.

U příležitosti jejích třicátých narozenin vám tak přinášíme přehled rolí, které měly v hereččině kariéře největší význam a které jí pomohly ke všem jejím úspěchům. A i do dalších let přejeme Natalii vše nejlepší a spoustu zajímavých rolí, kde nám bude moci znovu ukázat svůj talent.

5. V jako Vendeta – Evey

Pokud si tuto Nataliinu roli nemůžete vybavit, pomůžeme vám – je to ta, kvůli níž se herečka vzdala svých vlasů a objevila se v ní téměř plešatá. Tímto krokem se vryla nesmazatelně do paměti mnohým mužům, které oslnila právě tím, že i s vlasy dlouhými jen pár milimetrů vypadala skvěle. Zapamatovali si ji ale i ostatní, a to díky jejímu výkonu po boku maskovaného V.

4. Star Wars – Padmé

Role královny Padmé rozhodně nebyla z těch náročnějších, Natalie za ni byla koneckonců několikrát nominována na Zlatou malinu. I přesto má ale v její kariéře velký význam, právě díky ní se totiž herečka dostala do podvědomí široké veřejnosti. Objevila se celkem ve třech dílech Hvězdných válek, v prvním pro mnohé ještě jako neznámá herečka, ve třetím už jako ostřílená hvězda se spoustou nominací na nejrůznější ocenění včetně nejprestižnějšího Oscara.

3. Na dotek – Alice

Právě za roli mladičké americké striptérky, která přijíždí do Londýna a osudově se setká s novinářem Danem (Jude Law), se Natalie dočkala své první oscarové nominace. Nominována byla i na mnoho dalších ocenění včetně britských cen BAFTA, v případě Zlatých glóbů se jí dokonce povedlo ve své kategorii zvítězit. Jméno Natalie Portman se tak od roku 2004 začalo ve filmovém světě skloňovat čím dál častěji.

2. Leon – Mathilda

Nelze nezmínit hereččinu premiéru na velkém plátně. Když se Natalie jako Mathilda objevila po boku nájemného vraha, kterého ztvárnil Jean Reno, bylo jí pouhých třináct let. Krimi debut vystřelil malou Natálku mezi dětské hvězdy. Kdyby se tak nestalo, kdo ví, zda by se herečka o šestnáct let později propracovala i ke svému největšímu úspěchu.

FOTO: Jean Reno a Natalie Portman ve filmu Leon (1994)

Debut Natalie Portman s Jeanem Reno

1. Černá labuť – Nina Sayers

Vrchol dosavadní herecké kariéry Natalie Portman nastal v dramatu režiséra Darrena Aronofského. Herečka dostala v Černé labuti tolik prostoru jako nikdy předtím a náležitě ho využila, o čemž svědčí i všechna její ocenění za tento snímek. Tentokrát zaslouženě ulovila nejen Zlatý glóbus, ale i BAFTU, a hlavně samotného Oscara. A je úplně jedno, kolik procent z baletních scén odtančila ona a kolik její dublérka, hvězdná Portman získala zlatou sošku především díky svému nespornému talentu, který nám, doufejme, bude i v dalších letech stále ukazovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natalie Portman dnes slaví třicetiny. Připomeňte si jejích 5 nejlepších rolí!