Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nakupování v Londýně je ráj! Kam a kdy na nákupy?

Redakce

Redakce

14. 5. 2011

Londýn je známý nejen jako multikulturní metropole Velké Británie, město fotbalu, královské rodiny, historických památek a kulturního vyžití. Londýn je především rájem pro všechny shopaholiky.

FOTO: Nakupování

Londýn je ráj!, Zdroj: sxc.hu

Každá žena, která ráda nakupuje, by měla Londýn alespoň jednou za život navštívit. Jakmile tak učiníte, bude vám jasné, že to nebylo naposledy.

Hlavní nákupní ulicí v Londýně je světoznámá Oxford Street, která vás okouzlí stovkami různých obchodů a butiků. Výběr je opravdu bohatý, proto vám zabere celý den, než ulici projdete. Připravte se i na davy lidí, které, hlavně o víkendu, budou usilovat o váš duševní klid.

Některé značky mají v této slavné ulici více obchodů, ale s velkou pravěpodobností v nich nenarazíte na stejné kousky. Proto se vyplatí všechny důkladně prozkoumat, aby vám nic neuniklo.

FOTO: Obchodní dům Primark

Obchodní dům Primark, Foto: Andrea Trojanová, Topzine.cz

Za podívanou určitě stojí velmi oblíbený Primark s okouzlujícími cenami, které pro vás budou opravdu velkým lákadlem. Za několik málo liber si můžete odnést neuvěřitelné množství topů, kalhot i doplňků. Stačí vydržet, nevzdat to při pohledu na plné uličky a drát se davem. Ty balerínky za jednu libru za to stojí! Před návštěvou Primarku se nezapomeňte ujistit o svých konfekčních velikostech, protože čekání na kabinku by vám mohlo zabrat celý den.

Po stopách luxusu

Dalším skvělým tipem k provětrání peněženek je obchodní dům Harrods. Původně malý kupecký krámek založil v roce 1849 Charles Henry Harrod. Dnes je z něj palác s těmi nejluxusnějšími značkami.

FOTO: Nakupování v Londýně

Můžete dál snít, nebo koupit letenku, Foto: Andrea Trojanová, Topzine.cz

Skvělou podívanou je také slavný fashion week, i když dostat se na něj není jednoduché. Návrháři, značky a módní domy tu pravidelně představují nejnovější kolekce a diváci, na které se usmálo štěstí v podobě pozvánky, si mohou prohlédnout nové trendy pro příští sezónu i s půlročním předstihem.

Letošní týden módy v Londýně na sebe strhl velkou mediální pozornost především díky plánované svatbě prince Williama a Kate Middleton. Jinak se v konkurenci ostatních metropolí považuje za ten nejméně výrazný.

Pokud se do Londýna chystáte, buďte trpěliví a počkejte si na období slev. Na začátku ledna a července narazíte na skvělé módní kousky i s osmdesátiprocentní slevou. Když nepočítáme davy lidí, jednu nevýhodu tento ráj nákupů má. Pro většinu z nás je to výlet snů jen na pár dní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakupování v Londýně je ráj! Kam a kdy na nákupy?