Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Na jaké filmy se můžete těšit v novém roce? Topzine.cz provedl podrobný průzkum

FOTO: Javier Bardem, Zdroj: youtube.comLetošní rok se ponese v duchu pokračování více či méně úspěšných filmů, jako je Pařba ve Vegas, Happy Feet, Sherlock Holmes, Nezvratný osud (v kinech se objeví už pátý díl!), Mission Impossible IV nebo Transformers (tentokrát potřetí). Chápu, že filmaři se snaží z úspěšných filmů vytřískat, co nejvíc to jde, ale není nad originalitu. Proto si pro vás Topzine.cz připravil výběr filmů, které byste si v následujícím roce neměli nechat ujít.

Biutiful

FOTO: Javier Bardem, Zdroj: youtube.com

Javier Bardem ve filmu Biutiful, Zdroj: youtube.com

Alejandro Gonzáles Iñárritu (Babel, 21 gramů nebo Amores perros) a Javier Bardem, který si za svůj výkon ve filmu odnesl Zlatou palmu z festivalu v Cannes. Uxbal (Javier Bardem) má temnou minulost. Byl narkoman a nejednou se dostal do konfliktu se zákonem. Teď mu však diagnostikovali rakovinu, a on se snaží dát svůj život do pořádku a vynahradit svým dětem všechen ztracený čas.

Zmíněná jména slibují kvalitní snímek, skvělou podívanou a příběh nabitý emocemi. Do kin na něj můžete zajít od února 2011.

Černá labuť (Black Swan)

Film Černá labuť je tak trochu psychologický horor, v hlavní roli s Natalie Portman, která zde představuje Ninu, postarší primabalerínu, snažící se získat svou vysněnou roli. Mezi ní a baletkou Lily (Mila Kunis) se rozhoří krutý souboj o to, komu role labutí královny připadne. Přetékající emoce, sexualita deroucí se na povrch a mystično prostupují celým filmem. V českých kinech jej můžete zhlédnout v dubnu 2011.

„Portrét trpící baletky Niny je v podání Natalie Portman tak přesvědčivý, až po chvíli zapomenete, že sledujete pouhý film.”

Claudia Puig, USA Today

Snímek natočil úspěsný režisér Darren Aronofsky, autor filmů jako , Requiem za sen nebo Fontána. Jako vždy klade Aronofsky důraz na psychický i fyzický rozklad postav, jenž ukazuje i ve svých předchozích filmech.

127 hodin (127 Hours)

FOTO: 127 hodin, Zdroj: distributor filmu

James Franco v dramatu 127 hodin, Zdroj: distributor filmu

Trochu z jiného soudku je 127 hodin Dannyho Boyla. Film je inspirován skutečnou událostí horolezce Arona Ralstona, kterého si střihl James Franco. Aron se rozhodne vydat na dobrodružnou cestu napříč Utahem, aby se věnoval svému oblíbenému horolezectví.

Od začátku můžeme očekávat pořádné napětí, jelikož hlavní hrdina o svých plánech nikomu neřekl, což je většinou předzvěst hrozné katastrofy. Pochopitelně mu obrovský balvan vzápětí uvězní paži ve skalní stěně, a začíná to pravé drama. Po několika dnech se rozhodne k zoufalému činu – amputaci vlastní ruky náramně tupým nožem. Jak všechno dopadne, se dozvíte v únoru 2011.

„Boylův film se zmítá mezi tvrdou realitou skutečného světa a světem plným iluzí a snů. Franco svým výkonem oba tyto světy přetváří a spojuje do jednoho vesmíru.”

Village Voice

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II)

V příštím roce se dočkáme dlouho očekávaného posledního dílu Harryho Pottera. Diváci jsou celí natěšení z první části závěrečného dílu, který je v kinech od listopadu 2010. Harry konečně uzavře svou cestu za viteály a svede poslední bitvu s lordem Voldemortem. Jak z toho čarodějnický učeň vyvázne, se dozvíte v červnu 2011.

Lidice

Karel Roden v roli odsouzeného vraha, Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

České filmy v loňském roce díru do světa zrovna neudělaly, ale třeba éra neúspěchu konečně skončí. Film v režii Petra Nikolaeva by měl líčit události spojené s vyhlazením Lidic, které doteď zůstávají v paměti Čechů. Realizace filmu nebyla jednoduchá vzhledem k citlivosti námětu, ale nakonec se díky podpoře Státního fondu podařilo snímek realizovat. Zdali se vyplatí hvězdné obsazení v čele s Karlem Rodenem, můžete zjistit v červnu 2011.

Opravdová kuráž (True Grit)

True Grit, Zdroj: youtube.com

Opravdová kuráž od bratrů Coenů, Zdroj: youtube.com

Nový film bratří Coenů, kteří už na svém kontě mají Oscara za snímek Tahle země není pro starý, je remakem westernu s Johnem Waynem z roku 1969. Do našich kin půjde pod názvem Opravdová kuráž v únoru 2011.

Čtrnáctiletá Ross (Hailee Steinfeld) vyhledá jednookého šerifa Roostera Cogburna (Jeff Bridges), aby jí pomohl pomstít smrt jejího otce. Pokud patříte mezi fanoušky bratří Coenů nebo klasických westernů, nenechte si tento film za žádnou cenu ujít.

„Hranice mezi dobrem a zlem je zde tak rozostřená, až není vůbec rozpoznatelná. Vytváří pravdivý obraz vítězství nebo prohry, vše záleží na vašem úhlu pohledu.”

Manohla Dargis, The New York Times

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na jaké filmy se můžete těšit v novém roce? Topzine.cz provedl podrobný průzkum