Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Colours of Ostrava 2014 dorazí John Newman i bluesová legenda

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

4. 3. 2014

Festival Colours of Ostrava představil další hudebníky, kteří v polovině července potěší uši hudebních gurmánů. Mezi nově ohlášenými jsou soul-popový zpěvák John Newman i bluesová legenda Seasick Steve.

Mladík John Newman zahraje v Česku poprvé. | Zdroj: oficiální web interpreta

Mladík John Newman zahraje v Česku poprvé. | Zdroj: oficiální web interpreta

Třináctý ročník Colours of Ostrava se už blíží, a tak pořadatelé odhalili další várku hudebníků, kteří už na Facebooku vyvolali mezi fanoušky menší poprask. V prvé řadě jde o Johna Newmana, který získal dvě nominace na Brit Awards a do České republiky zavítá poprvé.

Teprve třiadvacetiletý zpěvák se zřejmě nejvíce proslavil singlem Love Me Again a celkově svým debutovým albem Tribute. Svůj dosavadní život popisuje bez příkras: užíval si teenagerských radovánek do té doby, než mu při autonehodě zemřeli dva kamarádi. Otec od nich odešel, když byl malý, a k hudbě se dostal přes matčinu bohatou sbírku starých soulových desek. Rád také vypráví, jak se poprvé slyšel v rádiu: seděl zrovna v nemocnici a čekal na operaci nezhoubného nádoru v hlavě, když ho přítelkyně upozornila, že zrovna hrají Feel the Love.

Doba konání: 17. až 20. července
Místo: Ostrava, areál v Dolních Vítkovicích
Cena: do 31. března za 1790,- (e-ticket) nebo 1810,- (fyzická vstupenka); jednodenní vstupenka od 1100,-

Dalším ohlášeným hudebníkem je bluesový zpěvák a kytarista Seasick Steve, který v Ostravě taktéž zažije svou českou premiéru. Pořadatelé dále oznámili i dánského DJe a multiinstrumentalistu Trentemøllera, jehož hudbu můžete znát z filmů Divoši od Olivera Stonea nebo Kůže, kterou nosím španělského režiséra Pedra Almodóvara.

V neposlední řadě je pro ty, kteří plánují zajet do Ostravy, novinkou i funkový a soulový zpěvák Charles Bradley.

Kromě dalších lákavých jmen pořadatelé už nyní ohlásili, kdy budou pravděpodobně hrát headlineři. Ve čtvrtek zazpívají MGMT, v pátek ZAZ a zmíněný Trentemøller, v sobotu Robert Plant a poslední den uzavřou The National a John Newman, který bude pravděpodobně třešinkou festivalu podobně jako v minulých letech Jamie Cullum nebo Janelle Monáe.

Kromě hvězd zahraniční hudby, která pořadatelé průběžně odtajňovali, byla zveřejněna i základní soupiska reprezentantů domácí scény. Jsou na ní například Dan Bárta & Illustratosphere, Monkey Business, Chinaski, Bára Hrzánová & Condurango, Chancers, Anna K, WWW, Vlasta Redl, Luboš Pospíšil, Michal Hrůza, Prago Union, Never Sol, Fast Food Orchestra, Ille, První hoře, Gipsy.cz, Vees nebo Naked Floor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Colours of Ostrava 2014 dorazí John Newman i bluesová legenda