Na Colours of Ostrava 2014 dorazí John Newman i bluesová legenda

Festival Colours of Ostrava představil další hudebníky, kteří v polovině července potěší uši hudebních gurmánů. Mezi nově ohlášenými jsou soul-popový zpěvák John Newman i bluesová legenda Seasick Steve.

Mladík John Newman zahraje v Česku poprvé. | Zdroj: oficiální web interpreta
Mladík John Newman zahraje v Česku poprvé. | Zdroj: oficiální web interpreta

Třináctý ročník Colours of Ostrava se už blíží, a tak pořadatelé odhalili další várku hudebníků, kteří už na Facebooku vyvolali mezi fanoušky menší poprask. V prvé řadě jde o Johna Newmana, který získal dvě nominace na Brit Awards a do České republiky zavítá poprvé.

Teprve třiadvacetiletý zpěvák se zřejmě nejvíce proslavil singlem Love Me Again a celkově svým debutovým albem Tribute. Svůj dosavadní život popisuje bez příkras: užíval si teenagerských radovánek do té doby, než mu při autonehodě zemřeli dva kamarádi. Otec od nich odešel, když byl malý, a k hudbě se dostal přes matčinu bohatou sbírku starých soulových desek. Rád také vypráví, jak se poprvé slyšel v rádiu: seděl zrovna v nemocnici a čekal na operaci nezhoubného nádoru v hlavě, když ho přítelkyně upozornila, že zrovna hrají Feel the Love.

Doba konání: 17. až 20. července
Místo: Ostrava, areál v Dolních Vítkovicích
Cena: do 31. března za 1790,- (e-ticket) nebo 1810,- (fyzická vstupenka); jednodenní vstupenka od 1100,-

Dalším ohlášeným hudebníkem je bluesový zpěvák a kytarista Seasick Steve, který v Ostravě taktéž zažije svou českou premiéru. Pořadatelé dále oznámili i dánského DJe a multiinstrumentalistu Trentemøllera, jehož hudbu můžete znát z filmů Divoši od Olivera Stonea nebo Kůže, kterou nosím španělského režiséra Pedra Almodóvara.

V neposlední řadě je pro ty, kteří plánují zajet do Ostravy, novinkou i funkový a soulový zpěvák Charles Bradley.

Kromě dalších lákavých jmen pořadatelé už nyní ohlásili, kdy budou pravděpodobně hrát headlineři. Ve čtvrtek zazpívají MGMT, v pátek ZAZ a zmíněný Trentemøller, v sobotu Robert Plant a poslední den uzavřou The National a John Newman, který bude pravděpodobně třešinkou festivalu podobně jako v minulých letech Jamie Cullum nebo Janelle Monáe.

Kromě hvězd zahraniční hudby, která pořadatelé průběžně odtajňovali, byla zveřejněna i základní soupiska reprezentantů domácí scény. Jsou na ní například Dan Bárta & Illustratosphere, Monkey Business, Chinaski, Bára Hrzánová & Condurango, Chancers, Anna K, WWW, Vlasta Redl, Luboš Pospíšil, Michal Hrůza, Prago Union, Never Sol, Fast Food Orchestra, Ille, První hoře, Gipsy.cz, Vees nebo Naked Floor.

Na Colours of Ostrava 2014 dorazí John Newman i bluesová legenda
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Na Colours of Ostrava 2014 dorazí John Newman i bluesová legenda

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*