Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Colours posilují line up. Přijedou králové melancholie The National

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

5. 2. 2014

Festival Colours of Ostrava prozatím vyniká svým letošním programem. K velkým jménům jako MGMT, Robert Plant a ZAZ pořadatelé dnes oficiálně přidali i americkou indie-rockovou kapelu The National, známou pro své emotivní písně a texty.

Poprvé v Česku The National vystoupili roku 2011, a to ve vyprodaném pražském divadle Archa. „Když jsem byl loni na podzim v Arše na koncertu The National, říkal jsem si, že dobrý věci jsou prostě dobrý a je úplně jedno, kde vyjdou, co je na obálce nebo co o tom kdo napíše,“ řekl v rozhovoru pro TOPZINE.cz k jejich tehdejšímu vystoupení spisovatel Jan Těsnohlídek mladší.

Tentokrát si tuzemští fanoušci mohou populární melancholiky vychutnat na Colours v impozantním prostředí bývalých železáren. Právě atmosféra otevřeného nočního nebe by měla temným písním The National slušet.

„Přestože jsou naše písně pochmurné a často dokonce o smrti, v době jejich tvorby bývám dobře naladěný a práce mi jde od ruky,“ popisoval frontman Matt Berninger pro deník The Guardian. Na mysli měl zejména poslední album Trouble Will Find Me z roku 2013. Kromě skladeb z něj na ostravském festivalu jistě zazní i starší hit Fake Empires či post-punková pecka Bloodbuzz Ohio.

Naposledy na sebe The National upozornili písní Lean, která se objevila na vydařeném soundtracku k loňskému filmovému hitu Hunger Games: Vražedná Pomsta. Nové album, které chce kapela začít tvořit po skončení aktuálního turné, by však mělo znít jinak.

„Zamlouvá se nám myšlenka nahrát album v úplně jiném duchu než je předchozí tvorba. Mohlo by být mnohem živější a syrovější, tak trochu jako živé vystoupení,“ prozradil NME charismatický Berninger.

V Česku bychom jen stěží hledali lepší místo pro koncert The National. Pořadatelé festivalu vsadili na uskupení, které u nás nemá takovou popularitu jako v Anglii či domovských Spojených státech, a to je škoda. O to víc by si je tuzemští hudební nadšenci neměli nechat ujít.

Informace o festivalu:
Vystoupí: Robert Plant and the Sensational Space Shifters, ZAZ, MGMT, The National a další.
Datum: čtvrtek 17. až neděle 20. července
Místo: Dolní oblast Vítkovice (ul. Místecká, Ostrava-Vítkovice)
Vstupenky: v předprodeji od 1.390 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Colours posilují line up. Přijedou králové melancholie The National