Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Muzikál Sedmero havranů v Semaforu: Dětem do 12 let vstup zakázán

Klasika Boženy Němcové, pohádka, horor, hudební drama, muzikál. To vše je nové zpracování příběhu Sedmero havranů, jenž bude mít premiéru ve čtvrtek 10. ledna v pražském Divadle Semafor. 

Foto: Bohdanka v představení Sedmero havranů

Bohdanka se vydá zachránit sedm zakletých bratrů. Zdroj: sedmerohavranu.cz

„I bodejž byste všichni zkrkavčili!“ okřikla matka sedm zlobivých synů. Její slova se ale proměnila v kletbu. Podobně může začínat pohádka, obzvláště napsala-li ji Božena Němcová. Naštěstí Bohdanka se rozhodne své utajené bratříčky zachránit.

Čtete také: Plešatá zpěvačka si češe pořád stejný účes

Příběh Sedmera krkavců se nedochoval pouze na stránkách knížek. Tematiku si několikrát vybrali tvůrci pro filmové zpracování. V televizní adaptaci Ludvíka Ráže z roku 1967 se objevili Luděk Munzar nebo Milena Dvorská.

O dvacet pět let později natočil tentýž režisér verzi s Ivanou Chýlkovou, Michalem Dlouhým či Radoslavem Brzobohatým. Hororová pohádka měla premiéru na Štědrý den, což mnoho diváků neocenilo.

V pražském Semaforu zvolili mladí tvůrci a herci s věkovým průměrem dvacet pět let formu muzikálu. „Je to představení pro celou rodinu kombinující klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál,“ říká o devadesátiminutové inscenaci režisér Pavel Ondruch.

Foto: Sedm bratříčků

Dočkají se bratříčci vysvobození z kletby?

Upozornění na konec: inscenace se nedoporučuje dětem do 12 let, režisér do příběhu dle svých slov vložil i téma sexuality a pudové lásky.

Sedmero havranů

Divadlo Semafor

Režie: Pavel Ondruch
Hudba: Pavel Trojan Jr.
Libreto: Tereza Karpianus

Hrají: Veronika Savincová/Monika Sommerová, Tomáš Vaněk, Marta Sovová, Dáša Zázvůrková, Adam Koubek, Petr Besta, Martin Šimek a další

Premiéra: čtvrtek 10. a pátek 11. ledna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muzikál Sedmero havranů v Semaforu: Dětem do 12 let vstup zakázán