Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Muse: Nic proti Adele, ale na Bondsong bychom si také troufli

Redakce

Redakce

18. 10. 2012

Titulní píseň k nové bondovce Skyfall nazpívala Adele. Angličtí rockeři Muse by si však na jejím místě dovedli představit svůj song Supremacy. Zmínili to v rozhovoru krátce po uvedení aktuálního alba.

FOTO: Muse

Muse Zdroj: myspace.com

V pořadí šesté album anglické kapely Muse spatřilo světlo světa 1. října letošního roku a nese název The 2nd Law. Tvorbu pojali tito tři rockeři inovativně a s hudbou pořádně experimentovali. Nebáli se ani stále populárnějšího dubstepu.

Čtěte také o novém projektu Davea Grohla

Originalitu nové desky potvrdil i bubeník Muse, Dom Howard: „Myslím, že je to nejrůznorodější album, elektronické a experimentální, jaké jsme kdy udělali.“ Kritika se k The 2nd Law zatím staví velice příznivě.

Track Supremacy nové album zahajuje a Muse se nechali slyšet, že si ve studiu pohrávali s myšlenkou, zda by se dobře nevyjímal v novém filmu o Jamesi Bondovi. „Supremacy má v sobě takový bondovský nádech,“ domnívá se Howard.

Již před vydáním aktuálního počinu se frontman Matt Bellamy v rozhovoru vyjádřil ve smyslu, že skládání filmové hudby by ho do budoucna lákalo. Těžko říci, zda a kdy toto přání dojde naplnění. Možná se Muse dočkají příležitosti třeba u příštího Bonda. Čeští fanoušci na Muse tak dloho čekat nemusejí, kapela zavítá do Prahy již 22. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Muse: Nic proti Adele, ale na Bondsong bychom si také troufli