×
TOPZINE.cz

MŠMT radí: Děti, učte se! O prachy a sexy blondýnky nebudete mít nouzi

FOTO: Vzdělávací video MŠMT na podporu podnikání, Zdroj: youtube.com

Ministerstvo školství chce motivovat studenty vysokých škol, aby s podnikáním začali již při studiích. Pomáhat jim v tom má vzdělávací video nevalné kvality a vychytralý myšák Fred.

FOTO: Vzdělávací video MŠMT na podporu podnikání, Zdroj: youtube.com
Fáro, bazén a blodýna rovná se úspěch, Zdroj: youtube.com

Chudák krysák Fred asi netušil, že vyvolá tolik vášnivých reakcí. Na světlo světa ho přineslo ministerstvo školství a jeho posláním je rozvíjet u studentů podnikatelské ambice. Problém je, že to dělá velmi amatérsky a stereotypně.

Velmi jednoduchá dějová linie

Nezaměstnaný absolvent biochemie David, toho času v alkoholovém rauši, potká jednou v noci mluvícího krysáka Freda. Ten má spoustu dobrých nápadů, jak si splnit sen o bohatství po česku.

Bourák, bazén, Martini a fešná blondýna jsou bezesporu ambicemi všech vysokoškoláků. Jak k tomu přijdou vysokoškolačky, už nikoho nezajímá. Situaci nezachrání ani Fredova falešně zazpívaná vypalovačka Já budu tvůj kamarád.

6 minut, 40 tisíc a 51 milionů

Video spíchnuté za 40 tisíc je hlavním lákadlem na projekt EF-Trans, který z evropských fondů získal 51 milionů korun. Scénář, režii, kameru i střih šestiminutového videa obstaral mladý filmař svateb Milan Pleva, který podle vlastních slov spoléhal především na nadsázku.

Vzhledem k tomu, že cílovou skupinou jsou studenti vysokých škol, je třeba si položit otázku, zda kreslená krysa v proužkovaných šortkách má dostatečný potenciál motivovat je k rozjetí vlastního byznysu.

Spíše než podnikatelského ducha vyvolává rozpačité reakce. Škoda, že biochemik David nemá doma kočku. Mohla by nám ušetřit 6 minut a 29 vteřin života, které jsme mohli využít k efektivnější činnosti.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..