Menu
TOPZINE.cz
Módní trendy

Módní holínky jsou zpět, vybírejte

Redakce

Redakce

16. 11. 2010

Ať už jsme je měli rádi, protože se v nich mohlo šlapat do kaluží, nebo jsme je nesnášeli, protože se v nich špatně chodilo, jako děti jsme se s gumáky setkali snad všichni. Jestli vám přijde postavené na hlavu se k nim teď vracet, tak jste možná jen neviděli současné kolekce holínek.

Gumáky už dávno nejsou nevzhledným obutím pro zahrádkáře, ale naopak žhavým trendem, který nosí snad každý, kdo se v módě vyzná. Vlnu obouvání gumáků odstartovaly, jak jinak, hollywoodské hvězdy a modelky. Mezi prvními, kdo si navlékl holínky značky Hunter, byla třeba Kate Moss nebo dvojčata Olsenovy.

Značka Hunter vyráběla původně čistě pracovní obuv, ale poté, co se její gumáky staly módním hitem, je začala na trh dodávat (kromě klasické černé a khaki) i v dalších barevných provedeních, a přidávat jim různé detaily jako spony nebo kožíšek kolem lemu boty. Pro Hunter dokonce vytvořil model holínek i Jimmy Choo.

FOTO: Trendy holínky

Crazy barevné holínky, chcete-li gumáky

A tak zažily holínky velký boom, po kterém je začaly vyrábět i další značky, které rozhodně nezůstaly jen u jednobarevných párů. Návrháři pojali gumáky jako veselou obuv a na jejich motivech se často doslova vyřádili. Značka DKNY nabízí třeba bílý model s kresbou slečny s červeným deštníkem.

Burberry zase vsadila na svou klasickou kostku. Kolekci gumových bot vytvořila například i extravagantní návrhářka Vivienne Westwood. Gumáky tedy seženete v mnoha variantách, jednobarevné i s divokými vzory. Nízké – jen kousek nad kotníky, i vysoké – do půli lýtek, určitě si mezi nimi vyberete.

FOTO: Trendy holínky

Trendy holínky v tmavších odstínech

U současných gumáků se nemusíte obávat, že by se vám v nich špatně chodilo. Mají pevnou a celkem tlustou podrážku s hrubým vzorem a často mají uvnitř přidané měkké vložky, aby byla chůze opravdu pohodlná. Takže vzhůru zpátky do dětských let a obout gumáky! Širokou nabídku gumáků, ze které si určitě vyberete, nabízí mimo jiné i internetový obchod skeble.cz.

FOTO: Trendy holínky a speciální vak na něPřestože letošní podzim je zatím spíše slunečný, klasickým sychravým a deštivým dnům se stejně nevyhneme. Vyzbrojte se na ně veselými gumáky a škaredé počasí vás trápit nebude.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Módní holínky jsou zpět, vybírejte