×
TOPZINE.cz

Moderní kočičí hygiena: Jak fungují a k čemu jsou automatické záchody pro kočky? Záchody pro kočky, jaké ještě neznáte!

Kočičí záchod

Jak řešíte doma kočičí hygienu? Je to snad jediná nepříjemná okolnost, když chováte doma tyto úžasné šelmy, ale rozhodně vyžaduje důsledné řešení. Podívejte se s námi, čím překvapí moderní technologie, která zvyšuje pohodlí chovatelů neuvěřitelným způsobem: Máme na mysli automatické samočisticí záchody!

Co umí automatické záchody?

Řeší za vás tu nepříjemnou věc s neustálým vynášením a čištěním záchodů pro kočky. Pravidelně odstraní exkrementy i moč z toalety, aby se v prostředí nešířil zápach ani bakterie. Nemáte jiné starosti, než občas dosypat stelivo. Režim proběhne podle modelu automaticky či manuálně.

Čisté prostředí bez námahy…

Automatický záchod pro kočky kromě hygieny a příjemného prostředí řeší problém domácnostem s větším počtem koček. Kočky odmítají chodit na toaletu, která není perfektně čistá a mohou si vyhledávat i jiná místa. Samočisticí záchod udržuje čistotu a kočky ho tak bez problému využijí. Postačí vám jedno zařízení a neobtěžuje vás vás doma prach a nečistoty.

Funkce a rozdíly

Samočisticí toalety se v základu odlišují podle mechanismu odstranění nečistot, a tím i výkonností.

Základní typy jako je např. ScoopFree Ultra pracují s pohyblivými hrabičkami, které prohrábnou speciální krystalickou podestýlku a tím “filtrují” obsah. Nečistoty spadnou do odpadního boxu.

Zásobník pro znečištěné stelivo využívají i pokročilé modely třeba od Litter Robot, kde už máte možnost automatického nastavení. Komora záchodu se pootáčí a stelivo důkladně proseje. Občas jen vynesete odpadní box, který signalizuje kontrolka. Můžete použít jakýkoliv typ hrudkujicího steliva.

Kočičí záchod

 

Asi nejzajímavější variantou je Catgenie, která se připojí k odpadnímu potrubí a veškeré nečistoty odvádí pryč, takže nevynášíte ani odpad. K toaletě patří i speciální stelivo v podobě permanentních omyvatelných granulí a šetrná dezinfekce. Toaleta sama odvádí špínu, oplachuje dezinfekcí vodou a pro dokonalé vyčištění nakonec vysuší horkým vzduchem. Jde o nejekologičtější způsob údržby kočičího záchodu.

Moderní kočičí hygiena: Jak fungují a k čemu jsou automatické záchody pro kočky? Záchody pro kočky, jaké ještě neznáte!
4 (80%) 4 hlas[ů]


5 Komentáře Moderní kočičí hygiena: Jak fungují a k čemu jsou automatické záchody pro kočky? Záchody pro kočky, jaké ještě neznáte!

  1. Přesně tak, nechápu lidi, kteří řeknou, že CatGenií stojí moc peněz. Je potřeba si to propočítat. U CatGenií se jedná o jednorázovou investici a opravdu pak neřešíte vůbec nic. Záchod se sám čistí, neřešíte stelivo, zápach, vynášení hovínek… Kdežto u jiných toalet, tohle tak není. Já sama mám doma teď už koček pět a jedna toaleta CatGenií jim naprosto stačí – a doma – doma mám pořád čisto, nikde není stelivo, nikde nic necítím. A to se přiznám, že jsem pro kočičáky měla i jiné automatické toalety, ale až tato to u mě vyhrála na plné čáře.

  2. Hm ta kočičí toaleta vypadá fakt dobře. A jak je to s tím roztokem, co se tam dává? Jak často se tam musí dát?

  3. Já na samočistící toaletu nedám dopustit. Kdybych si ji pořídila dříve, bylo by to mnohem lepší. Pořád jsem váhala, vzhledem k ceně toalety, ale teď už vím, že se mi to vrátí. Neřeším stelivo, nemusím čistit několikrát denně. Nejlepší je nastavit toaletu na automatické čištění po každé návštěvě toalety kočkou. A tak víte, že máte kočičku i toaletu v neustálé čistotě.

  4. Za mě jsou automatické toalety pro kočky správnou volbou. Sobě člověk ulehčí práci a starosti s každodenním čištěním, ale hlavně kočičky jsou v neustálé čistotě. Já jsem pořídila CatGenií a jinou bych už nechtěla.

  5. Pořídila jsem před třemi lety pro své dvě kočičky. Mohu říct, že konečně nejsem otrokem kočičího záchodu. Odpadlo mi každodenní čištění, vynášení „hovínek“, nepříjemný zápach po bytě je taky pryč. Nemusím se o nic starat. CatGenií mám nastaven na activaci kočkou, takže pokaždé, když kočička opustí záchod, se sám spláchne. Nejlepší je, jak to potom pozorují. Jsou úplně v „rauši“ z toho :-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..