Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Moderní kočičí hygiena: Jak fungují a k čemu jsou automatické záchody pro kočky? Záchody pro kočky, jaké ještě neznáte!

Jak řešíte doma kočičí hygienu? Je to snad jediná nepříjemná okolnost, když chováte doma tyto úžasné šelmy, ale rozhodně vyžaduje důsledné řešení. Podívejte se s námi, čím překvapí moderní technologie, která zvyšuje pohodlí chovatelů neuvěřitelným způsobem: Máme na mysli automatické samočisticí záchody!

Co umí automatické záchody?

Řeší za vás tu nepříjemnou věc s neustálým vynášením a čištěním záchodů pro kočky. Pravidelně odstraní exkrementy i moč z toalety, aby se v prostředí nešířil zápach ani bakterie. Nemáte jiné starosti, než občas dosypat stelivo. Režim proběhne podle modelu automaticky či manuálně.

Čisté prostředí bez námahy…

Automatický záchod pro kočky kromě hygieny a příjemného prostředí řeší problém domácnostem s větším počtem koček. Kočky odmítají chodit na toaletu, která není perfektně čistá a mohou si vyhledávat i jiná místa. Samočisticí záchod udržuje čistotu a kočky ho tak bez problému využijí. Postačí vám jedno zařízení a neobtěžuje vás vás doma prach a nečistoty.

Funkce a rozdíly

Samočisticí toalety se v základu odlišují podle mechanismu odstranění nečistot, a tím i výkonností.

Základní typy jako je např. ScoopFree Ultra pracují s pohyblivými hrabičkami, které prohrábnou speciální krystalickou podestýlku a tím “filtrují” obsah. Nečistoty spadnou do odpadního boxu.

Zásobník pro znečištěné stelivo využívají i pokročilé modely třeba od Litter Robot, kde už máte možnost automatického nastavení. Komora záchodu se pootáčí a stelivo důkladně proseje. Občas jen vynesete odpadní box, který signalizuje kontrolka. Můžete použít jakýkoliv typ hrudkujicího steliva.

Kočičí záchod

 

Asi nejzajímavější variantou je Catgenie, která se připojí k odpadnímu potrubí a veškeré nečistoty odvádí pryč, takže nevynášíte ani odpad. K toaletě patří i speciální stelivo v podobě permanentních omyvatelných granulí a šetrná dezinfekce. Toaleta sama odvádí špínu, oplachuje dezinfekcí vodou a pro dokonalé vyčištění nakonec vysuší horkým vzduchem. Jde o nejekologičtější způsob údržby kočičího záchodu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Moderní kočičí hygiena: Jak fungují a k čemu jsou automatické záchody pro kočky? Záchody pro kočky, jaké ještě neznáte!