Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mňága a Žďorp mají novou desku. Takže dobrý.

Redakce

Redakce

25. 1. 2010

mnaga a zdorbZa necelý měsíc, 12. února 2010, přijde na pulty hudebních obchodů dlouho očekávané album kapely Mňága a Žďorp. Deska nazvaná Takže dobrý je historicky první, která vznikla v Praze a natáčela se necelého půl roku, což se odráží i na kvalitě nahrávky.

Zdroj: archív

Mňága a Žďorp, Zdroj: archiv

Konspirace Mňága a Žďorp spolu s příchodem nového CD oslaví i třiadvacet let působení na českém hudebním poli. Za tento dlouhý čas mají na svém kontě poměrně vysoké číslo prodaných nahrávek. ,,Už máme desek tolik, kolik je prstů na rukou plus palec u nohy. Takže dobrý,“ s úsměvem poznamenal člen kapely Petr Fiala.

Texty a muzika k novým songům, které zamíchají českými hitparádami, vznikaly na tak kuriózních místech jako jsou bary, parky nebo koncertní dodávky. Z poznámek napsaných na ubrouscích a kouscích papíru bylo poskládáno celkem dvanáct písní.

Stejně jako na předešlých deskách se i současné album pohybuje v rovinách veselého pesimismu, disponuje ironicko-sarkastickou linkou. V písni Den, kdy v Brně hrála ABBA se vzpomíná na nezapomenutelné zážitky, které se nikdy nestaly. Naopak song Zloději života líčí příběh kamaráda, který situaci naprosto nezvládl a jeho matky, kudlanky nábožné, která situaci zvládla skvěle. Album dále obsahuje nahrávky jako S kufrem a se ženou, Nejlepší vteřina, Maličká velryba a titulní Takže dobře.

Již tradičně se Mňága a Žďorp distancují od módních počítačových vychytávek a hostování. Spolehli se na čistý zvuk nástrojů. Dechové sekce vymyslel a v konečné fázi i realizoval Jirka Tibitanzl. Jak dodal frontman kapely, jdou cestou maximální upřímnosti bez ohledu na následky.

Celé album vzniklo pod taktovkou Ondřeje Ježka, což byla podle členů kapely vyčerpávající práce. Při příležitosti vydání nové desky kapela odstartuje 25. února koncertní turné. Nahrávka se bude křtít na každém koncertě šňůry, takže je se na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mňága a Žďorp mají novou desku. Takže dobrý.