Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mladé britské superstar berou Hollywood útokem. Talent, štěstí nebo protekce?

Foto: Keira Knightley ve filmu VévodkyněJsou mladí a talentovaní, ale jsou prý také realističtí a zůstávají při zemi. A přestože někteří z nich jsou nositeli slavných příjmení, jsou přesvědčeni o tom, že je to právě talent, a ne jméno, co je dovedlo ke slávě.

Foto: Keira Knightley v Pirátech z Karibiku

Keira Knightley v Pirátech z Karibiku, Zdroj: distributor filmu

Na hollywoodském nebi se rozzářily další hvězdy. Amerika je velebí a spolu s ní i celý svět. Rozdávají americké úsměvy fotografům na titulní stránky časopisů. Ale když tu pusu otevřou, akcent je prozradí – jsou to Britové!

Nová generace mladých Britů ve svých filmových začátcích netroškaří a krátce po dvacítce začínají přímo v Hollywoodu. Proč by ne? Americká studia o ně moc stojí a diváci je mají rádi. S jejich hezkými tvářičkami, britskou výchovou a vytrvalostí, která se pořád ještě liší od té americké, produkující rozevlátou omladinu, si ale získali nejen americké diváky. Mladí britští krasavci a krasavice jsou žhavými kandidáty na budoucí hvězdy mířící na Sunset Boulevard. Pojďme si alespoň některé z nich představit.

Jack Huston

Svým vzezřením dle amerických kritiků prý připomíná Johnnyho Deppa. Kdybychom se pídili po tom, jak fešák Jack k slavnému příjmení přišel, dopátrali bychom se jeho dědečka, režiséra Johna Hustona, tety Anjeliky a strýce Dannyho. Krom toho, že se narodil do filmové rodiny, ze strany své matky získal do vínku britskou aristokratickou krev. Vyrůstal v Londýně, ale v současné době žije v New Yorku. A brzy se v českých kinech objeví ve filmu Mr. Nice.  Mihnul se ve snímku Cvokař po boku Kevina Spaceyho a zahrál si i v Twilight sáze: Zatmění spolu se svým britským kolegou Robertem Pattinsonem.

Robert Pattinson

Herec, model a muzikant. Tak by se dala charakterizovat osobnost Roberta Pattinsona. Měl to štěstí a v jeho (ještě ne) pětadvaceti letech si už vystavil během své filmové kariéry tři mocné pilíře, a to víceméně na americké produkci: Harry Potter, Twilight a Nezapomeň na mě. Všechny tyto snímky se těšily velké oblibě a sledovanosti. Jestli se čtvrtým pilířem stane film Voda pro slony, který má v České republice premiéru 12. května, se teprve uvidí.

Keira Knightley

Keira Knightley je jedna z hereček, kterou si posledních pár let kamera oblíbila. Není sice jednou z Twilight, ale co se týče žánrů filmů, ve kterých si doposud zahrála, je to výčet dlouhý a pestrý: od akčních přes thriller, romantické komedie až po historické filmy, které jí mimochodem, navzdory jejímu nízkému věku, jdou obzvláště dobře (Pýcha a předsudek, Vévodkyně). Co se týče vyloženě americké produkce a jejího setkání s hollywodskými mazáky, bez složité nápovědy si určitě vzpomenete na její dobrodružství v Pirátech z Karibiku. Jestli se na ni těšíte i ve čtvrtém pokračování Na vlnách podivna, je mi líto, že vás musím zklamat, ale tam už ji nenajdete.

Eddie Redmayne

Na první pohled moc neříkající jméno. Herec a model Eddie Redmayne byl doposud známý spíš jen ve své rodné Británii. Nicméně s rolí ve filmové novince My Week with Marilyn, kde si zahrál po boku Michelle Williams, by se to mohlo rychle změnit.

Gemma Arterton

Filmová partnerka Jakea Gyllenhaala coby Prince z Persie pochází z anglického jihozápadu. Nemá slavné jméno ani aristokratické předky. Přesto budeme teď tuhle dceru uklízečky a svářeče vídat v kinech asi častěji.

Foto: Eddie Redmayne a Gemma Arterton v televizním seriálu BBC

Eddie Redmayne a Gemma Arterton v televizním seriálu BBC

Velká Británie a Irsko jsou malými zeměmi, ale s dostatečnou zásobou talentovaných herců, kteří jsou v tom slavném americkém Hollywoodu hodně poptávaným zbožím. Vždyť i slavný Charlie Chaplin se narodil v Londýně. Krásná Catherine Zeta-Jones je Velšanka , Anthony Hopkins její krajan. A to je jen pár jmen z předlouhé řady dalších umělců…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mladé britské superstar berou Hollywood útokem. Talent, štěstí nebo protekce?