Menu
TOPZINE.cz
Sport

Mistrovství Evropy ve stolním tenise po 24 letech opět v ČR

Redakce

Redakce

31. 8. 2010

FOTO: Stolní tenis turnajČeská republika se po 24 letech dočkala velké mezinárodní akce ve stolním tenise. Od 11. do 19. září se v ostravské ČEZ Aréně koná právě v tomto sportu Mistrovství Evropy.

FOTO: Stolní tenis turnaj

Stolní tenis turnaj - Ilustrační foto Zdroj: facebook.com

Šampionátu se zúčastní 330 hráčů ze 40 zemí Evropy. Stolní tenisté budou bojovat o šest titulů. Ženy a muži ve dvouhře, čtyřhře a družstvech.

Pilířem českého družstva mužů je Petr Korbel, semifinalista olympiády z roku 1996 v Atlantně. Jeho účast ohrozil zánět šlach na levé ruce, který se objevil před necelými dvěma měsíci. Dnes už ale naštěstí trénuje téměř bez omezení. S ostatními členy družstva (Dmitrij Prokopcov, Josef Šimončík, Jiří Vráblík, Tomáš Tregler) bude bojovat o jedno ze dvou postupových míst ze základní skupiny A. Ve skupině se potkají s Polskem, Řeckem a Německem, které bude obhajovat loňské zlato.

Družstvo žen se bude snažit obhájit loňský bronz ze Stuttgartu. Nejdříve se ale budou muset probojovat do čtvrtfinále ze skupiny C. Podle slov trenéra mají přijatelnou skupinu. Zahrají si v ní s hráčkami Běloruska, Maďarska a Švédska.

FOTO: Stolní tenis ME 2010 Ostrava oficiální plakát

Oficiální plakát na ME 2010 v Ostravě Zdroj:2010 LIEBHERR European Table Tennis Championships

Mimo již zmíněné hráče nás budou reprezentovat:

Muži: Michal Obešlo, Pavel Širuček, Tomáš Konečný, Antonín Gavlas

Ženy: Renáta Štrbíková, Iveta Vacenovská, Dana Hadačová, Kateřina Pěnkavová, Martina Smištíková, Lenka Habaszová, Hana Matelová

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream. Permanentka na celý program ME stojí 1500 Kč. Základní vstupné na jednotlivé dny se pohybuje od 100 do 300 Kč (finálové zápasy 15.–19.9.). Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mistrovství Evropy ve stolním tenise po 24 letech opět v ČR