Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Mistr vokálu Bobby McFerrin se vrací do Prahy

Redakce

Redakce

23. 11. 2009

bobby-mcferrin Hudební umělec, zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin přiveze do Prahy své nové album VOCAbuLarieS. Tento jedinečný koncert, ve kterém vystoupí se speciálním pěveckým sborem a vystřídá několik hudebních žánrů, se bude konat 22. dubna v Kongresovém centru. Koncertní projekt vychází z nového stejnojmenného alba, které vyjde v březnu příštího roku.

Zdroj: archiv autora

Bobby McFerrin, Zdroj: archiv autora

Jedním z důvodů tohoto koncertu jsou ohlasy z loňska, kdy byla obě jeho vystoupení označena za hudební událost roku. Originalitě a jednoznačnosti tehdy dopomohli i hosté – Dan Bárta či Clarinet Factory, Ridina Ahmed nebo Tara Fuki. Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu Struny podzimu, který McFerrina opět pozval k tomu dodal: „Od premiéry Bobbyho McFerrina v Praze jsme registrovali nespočet žádostí o návrat tohoto fenomenálního hudebníka. Vydání jeho nové nahrávky pozvání urychlilo, Praha tak bude jedním z prvních evropských měst, kde dlouho očekávané VOCAbuLarieS zazní.“

Předprodej vstupenek byl zahájen 20. listopadu v síti Ticketpro a od 23. listopadu si můžete zakoupit lístky i v předprodejním centru festivalu Struny podzimu (pokladna Národního divadla v Ostrovní ulici). Jejich cena se pohybuje od 500 do 3 300 korun.

Bobby McFerrin není jen autorem nesmrtelného hitu Don’t Worry, Be Happy!, ale desetinásobný držitel cen Grammy, uznávaný dirigent a skladatel filmové hudby. Nebojí se různých hudebních žánrů – osciluje mezi jazzem a klasickou hudbou, přičemž dokazuje, že lidský hlas je nejpřesnějším a nenahraditelným nástrojem vyjádření emocí a fantazie. Na kontě má tři desítky alb, které jsou neustále prodávány po celém světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mistr vokálu Bobby McFerrin se vrací do Prahy