Menu
TOPZINE.cz
Hudba

MIG 21 prosvištěli Lucernou

Redakce

Redakce

11. 12. 2009

kapela-mig-21Ani tento rok nevynechala kapela MIG 21 vánoční koncert ve vyprodaném Lucerna Music baru. Ten se 8. prosince nesl ve znamení dobré nálady a vtipné show.

Zdroj: Doris Weiglová, Topzine.cz

Mig 21 - fanoušci, Foto: Doris Weiglová, Topzine.cz

V Lucerně bylo velice těsno, jelikož na koncert se vydalo rozhodně víc než jen pár Pražanů.

Čekalo se dlouho a jeden byl nemálo překvapený tím, jak vzorně a organizovaně si návštěvníci počínali ve frontě, která se vinula celou pasáží téměř až k tramvajím.  Tak se přihodilo, že kapela odstartovala vystoupení  až půl hodiny po plánovaném začátku a ještě v tuto dobu  mnozí z fanoušků stále postávali na schodech, v lepším případě u šatny.

Nakonec se k všeobecnému údivu dovnitř dostali skutečně všichni držitelé vstupenek a mrzutost byla tatam. Jiří Macháček je nepochybným miláčkem národa, což včera znovu dokázal.

Střídavě vyřvával do publika I love you (diváci mu v punkovém stylu odpovídali sborovým Fuck you), převlékal si košili a předváděl na pódiu neobvyklé taneční kreace, to vše za vydatné podpory zbytku kapely.

Tanečními kreacemi ale nehýřil pouze Jiří Macháček a ansámbl MIG 21. Při skladbě Tančím bylo možno spatřit diváky napříč generacemi i pohlavím při pohybech, o kterých jste do té doby byli přesvědčení, že jsou neproveditelné.

Během koncertu byly vyhlášeny výsledky soutěže na podporu třídění odpadů. Soutěžící měli na výběr tři písně od MIG 21 – Malotraktorem, Twist a V dnešním světě kompjůtrů, na jejichž hudbu měli vytvořit vlastní text, který musel obsahovat aspoň tři z následujících slov : kontejner, odpad, recyklát, recyklace, popelnice, třídička odpadů, popelář a sběrný dvůr.

Jak vidíte, slova, která přímo vybízejí k umělecké tvorbě

Kapela coby vítězný písničkový recyklát vybrala text Jana Ryšavého, který si spolu s MIG 21 upravenou skladbu přímo na pódiu zazpíval. Nutno říci, že po jeho vystoupení jásalo obecenstvo zdaleka nejhlasitěji za celý večer. Zkrátka muž z lidu.

Rozjásané atmosféry bylo náležitě využito, neboť hned po úspěšném antré Jana Ryšavého následovaly takové hity jako Malotraktorem nebo Slepic pírka.

Diváci rádi zapomněli na obtíže spojené se začátkem vystoupení a zpívali, popíjeli, tančili a bavili se přímo vánočně.

Ke konci večera mělo obecenstvo možnost zvolit si libovolnou písničku, kterou by rádo slyšelo. Jedinou podmínkou bylo, že jí kapela nesměla odehrát nikdy v minulosti. Lucernou se tedy nesly tóny skladeb Když se zamiluje kůň, Vendelíne, co děláš, i originálně pojatých Rolniček.

V posledních minutách se návštěvníci znovu přesvědčili Jak snadné je žít, máte-li k tomu náležité podmínky.

Celkově by se tedy dal stíhačkový večer shrnout následovně: Pozdě, ale přece. A ještě k tomu výborně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MIG 21 prosvištěli Lucernou