Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Michel Comte: Přední fotograf Vogue, který miluje módu, formule a dobrodružství

Redakce

Redakce

16. 3. 2011

FOTO: Fotografie Michela ComtePokud žijete v Praze a říkáte si, že jste tohle jméno nedávno někde viděli, nemýlíte se. Michel Comte měl u nás premiérovou výstavu. Největší fotograf současnosti ji pojmenoval Not Only Women. Přesto na vystavených snímcích byly pouze ženy.

FOTO: Fotografie Michela Comte

Michel Comte pro časopis Vogue, Zdroj: michelcomte.org, Foto: Michel Comte

Michel Comte není obyčejný fotograf, co se snaží najít tu nejlepší pózu, vyfotí a tím to končí. Snaží se zachytit přirozenou krásu, půvab a ženskou intimitu. To vše se mu daří už od začátku 90. let, kdy se stal jedním z nejslavnějších světových fotografů portrétů a módy. První zakázka pro Ungaro a Chloé odstartovala jeho kariéru. Následovalo focení pro Dolce&Gabbana, Armani, Versace, Nike nebo Swatch.

Móda i Michael Schumacher, to je jeho svět

Jako správný muž našel zálibu i v autech, respektive formulích. Jeho nejoblíbenějším závodníkem se stal Michael Schumacher, kterého už několik let sleduje a fotografuje. Jeho nejslavnější spolupráce je ale s časopisem Vogue. Michelovy fotografie zdobí několikrát za rok titulní strany tohoto prestižního módního časopisu.

FOTO: Fotografie Tiny Turner od Michela Comte

Zpěvačka Tina Turner pro časopis Vanity Fair

U fotografování často trvá i hodiny, než se konečně zachytí ten správný okamžik a fotografie je dokonalá. Ovšem tento postup neplatí u Comteho. Jeho snímky jsou hotové během pár minut. Naprosto spoléhá na svou intuici a své nápady.

„Moje snímky vznikají zcela spontánně a náhodně,“ prohlašuje Comte o svých dílech. Už tento výrok svědčí o tom, že se Michel opravdu snaží zachytit přirozenost ženy v kažodenním životě.

FOTO: Sophia Loren, fotografie Michel Comte

Herečka Sophia Loren v italském Vogue

Michel Comte není jen módní fotograf, ale také dobrodruh. Cestuje na místa válečných konfliktů, kam by obyčejný člověk raději nevkročil. Podíval se například do Izraele, Kambodže, Súdánu a v neposlední řadě do Iráku. V hledáčku jeho objektivu končí hlavně místní obyvatelé, jejichž kažodenní život se snaží zachytit.

Jako správná celebrita módního průmyslu se i Michel zapojil do charity. Má svou nadaci Michel Comte Water Foundation, která financuje projekty na čištění vody. Pracoval také jako reportér Mezinárodního výboru Červeného kříže. V současné době žije v New Yorku, je rozvedený, má dvě děti a dále se věnuje své celoživotní zálibě, kterou pro něho focení je.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michel Comte: Přední fotograf Vogue, který miluje módu, formule a dobrodružství