Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Michal Viewegh se vrací. Švanďák v létě opět uvede jeho bestsellery

Smíchovské Švandovo divadlo propůjčí na léto potřetí své jeviště Michalu Vieweghovi. Jeho dva bestsellery Biomanželka a Román pro ženy se představí v červnu a září při celkem dvaceti reprízách.

Foto: Hlavní protagonisté inscenace Román pro ženy

V roli Pažouta filmového Marka Vašuta vystřídal Jiří Langmajer. Zdroj: Švandovo divadlo

Projekt Báječné léto s Michalem Vieweghem vznikl v roce 2011 jako spolupráce Švandova divadla a producenta Rudolfa Biermanna, který má na kontě filmy Román pro ženy, Román pro muže nebo Nestyda. Před dvěma lety šlo o první uvedení románů nejčtenějšího českého spisovatele v divadelní adaptaci.

Role Pažouta patří charismatickým hercům

Pro jevištní uvedení si tvůrci projektu vybrali úspěšně zfilmovaný Román pro ženy a přidali Vieweghův román z roku 2012 s názvem Biomanželka. Tu si letos opět zahraje Petra Hřebíčková, které jako dula pomůže Kristýna Frejová. Do role jako obvykle částečně biografického Mojmíra se vtělí Filip Čapka.

Román pro ženy přitahuje charismatické herce. Po filmovém Pažoutovi Marku Vašutovi převzal štafetu pro divadelní adaptaci Jiří Langmajer. Ženami jeho života se na jevišti stávají Markéta Stehlíková nebo Ljuba Krbová.

V roce vzniku se Báječné léto s Michalem Vieweghem dočkalo šedesáti repríz, letos se jich obě inscenace dočkají celkem dvaceti, přesně po deseti každá. Třetí ročník zahájí 17. června Román pro ženy, od 24. června hrají ve Švandově divadle Biomanželku.

Výhodou smíchovského projektu oproti jiným letním produkcím je jeviště pod střechou. Program tak neovlivňují rozmary počasí.

Báječné léto s Michalem Vieweghem – Román pro ženy a Biomanželka, Švandovo divadlo

Termíny: 17.  –  28. června a 2.  14. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michal Viewegh se vrací. Švanďák v létě opět uvede jeho bestsellery