Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Michael Jackson přichází s novým posmrtným albem a turné

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

26. 11. 2011

Král popu zemřel. Jeho hudba však nadále rozsvěcuje miliony tváří. Nyní Michaelovi Jacksonovi dokonce vychází posmrtné album a chystá se show, kterou budou moci zhlédnout i čeští fanoušci.

Americký zpěvák a tanečník Michael Jackson byl bezesporu největší popovou ikonou současnosti. Jeho svěží a energické skladby se těší nevídané oblibě. Michael byl zastáncem popu, jehož základy vycházely ze světa soulu. Svěží, rytmické melodie z Michaelovy dílny slýcháme již mnoho let a nebude tomu jinak ani v budoucnosti. Hudba Michaela Jacksona je zkrátka nesmrtelná.

Čtěte také: Hudební novinky na CD: Listopadu kralují vánoční hity a Michael Jackson

Dva roky po Michaelově smrti vychází jeho další album. Dostalo název Immortal a nese se v poněkud odlišném duchu než všechny jeho ostatní počiny. Desku zkompletoval hudební designér Kevin Antunes, jehož práce trvala více než rok. Dnes si již ale fanoušci mohou poslechnout popové songy v naprosto jiném rozměru.

Písně Michaela Jacksona opět ožijí

Kromě alba se ale také připravuje živá taneční a hudební show, při které si návštěvníci budou moci připomenout největší hity Michaelovy čtyřicetileté kariéry. Show Forever King of Pop nabídne dvě a půl hodiny nezapomenutelného hudebního prožitku.

Show Forever King of Pop v České republice

27. 3. 2012 Praha, Tesla aréna
29. 3. 2012 Brno, Hala Vodová
30. 3. 2012 Plzeň, Hala Lokomotiva
31. 3. 2012 Ostrava, Hala Sareza

Během jednoho z největších tanečních a hudebních představení současnosti vystoupí na jednom pódiu několik zpěváků, gospel choir, živá kapela, tanečníci i kaskadéři. Velkolepost podpoří ještě velkoplošná projekce, propracované kulisy a další doprovodné efekty.

Večerem zazní hity jako Beat It, Black or White nebo I Want You Back. Kromě toho na pódiu vypukne také autentická živá prezentace videoklipů písní Thriller a Smooth Criminal.

Forever King of Pop se v České republice představí v březnu příštího roku. V rámci celoevropského turné se umělci zastaví ve čtyřech českých a moravských městech – Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Vstupenky lze zakoupit v předprodejích již dnes. Jejich cena se bude pohybovat přibližně od 700 do 1 400 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michael Jackson přichází s novým posmrtným albem a turné