Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební novinky na CD: Listopadu kralují vánoční hity a Michael Jackson

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

20. 11. 2011

Jako každý měsíc vyšlo také v listopadu mnoho nových alb. Tento měsíc to ale není žádná divočina. Listopad se nese ve znamení pohodových kousků, které potěší rockery i jemnější duše.

FOTO: Přebal alba Immortal, Michael Jackson

Přebal alba Immortal, Michael Jackson, Zdroj: přebal alba

Vánoce číhají téměř za dveřmi a tak se na prodejních pultech začala objevovat také alba s vánoční tematikou. Ani letos nechybí Lucie Bílá a nejúspěšnější vánoční album Bílé Vánoce. Stejnojmenné album nazpíval i Karel Gott, v prodeji je také Vánoční album hvězd s těmi nejznámějšími a nejoblíbenějšími vánočními melodiemi.

Čtěte také: Normalizační hity. Podívejte se, jakou hudbu lidé milovali i nesnášeli

Vánoční novinkou jsou ale Vánoční zpívánky od Maxim Turbulenc, jež zastupují velmi netradiční pojetí vánočních svátků. Klidnou atmosféru naopak navodí zahraniční novinka Christmas, kterou má na svědomí sametový hlas Michaela Bublého.

Kromě zmíněných vánočních počinů jsou ale pulty přímo přeplněné další a další muzikou. Podívejte se na náš výběr toho nejpoutavějšího a hudebně nejzajímavějšího.

FOTO: Michael Jackson, přebal alba ImmortalMichael Jackson – Immortal (CD)

Pokud patříte mezi milovníky hudby Michaela Jacksona, nesmí ve vaší sbírce alb chybět Immortal. Jedná se o projekt, který kompletuje více než čtyřicet Michaelových hitů avšak v nové formě. Ta skýtá zcela nový pohled na hudbu popového krále, zároveň ale zachovává její původní sílu i Michaelův hlas.

Datum vydání: 21. listopadu 2011

Vydavatelství: Sony Music

FOTO: Seal, přebal alba Soul2Seal – Soul 2 (CD)

Charismatický zpěvák s atraktivně sametovým hlasem, Seal, vydává své již osmé studiové album. Deska Soul 2 je, stejně jako její starší sestra Soul, plná klidných melodií o lásce. Seal se nechal inspirovat soulem sedmdesátých let a interprety jako Marvin Gaye nebo Al Green.

Datum vydání: 14. listopadu 2011

Vydavatelství: Supraphon

FOTO: Daughtry, přebal alba Break the SpellDaughtry – Break the Spell (CD)

Rockovou americkou kapelu založil vítěz soutěže American Idol Chris Daughtry. Kapela za sebou má již mnoho úspěchů a dnes jim vychází třetí studiová deska. Obsahuje singly Renegade nebo Spaceship.

Datum vydání: 21. listopadu 2011

Vydavatelství: Sony Music

FOTO: R.E.M., přebal alba Part Lies Part Heart Part Truth Part GarbageR.E.M. – Part Lies Part Heart Part Garbage 1982 – 2011 (CD)

21. září je datum, které pro R.E.M. znamenalo konec. Právě v tento den kapela oznámila konec své činnosti a album Part Lies Part Heart Part Garbage 1982 – 2011 se tak stalo jejich posledním společným dílem. Tato kompilace obsahuje více jak čtyřicet hitů z třicetiletého působení skupiny na hudební scéně.

Datum vydání: 14. listopadu 2011

Vydavatelství: Supraphon

FOTO: Republic of Two, přebal alba The End of WarRepublic of Two – The End of War (CD)

Akustický zvuk, melancholie, intimita. To jsou charakteristické znaky hudby skupiny Republic of Two. Ani nové album se nebude vymykat. Skladby však slibují větší hloubku, propracovanost i bohatší aranže. Singlem desky se stala skladba Sun, která už jistou dobu zaznívá éterem.

Datum vydání: 3. listopadu 2011

Vydavatelství: Massimo Records

FOTO: Nickelback, přebal alba Here and NowNickelback – Here and Now (CD)

Jedna z nejoblíbenějších světových rockových kapel vydává další novinku. Nickelback jsou zde s Here and Now. Nový studiový počin obsahuje také již známé rádiové singly When We Stand Together a Bottoms Up.

Datum vydání: 21. listopadu 2011

Vydavatelství: Supraphon

FOTO: Susan Boyle, přebal alba Someone to Watch Over MeSusan Boyle – Someone to Watch Over Me (CD + DVD)

Zpěvačka Susan Boyle na tomto albu přichází s přezpívanými hity, jako jsou například Enjoy the Silence od Depeche Mode nebo Mad World od Tears for Fears. Skladby, které deska obsahuje, vybírala nejen zpěvačka, ale také její fanoušci.

Datum vydání: 7. listopadu 2011

Vydavatelství: Sony Music

FOTO: Sophie Zalmani, přebal alba SoulSophie Zelmani – Soul (CD)

Sophie Zelmani přináší do naší republiky špetku švédského soulu. Její jednoduché aranže a příjemně zbarvený hlas jsou jako balzám nejen na poraněnou duši.

Datum vydání: 23. listopadu 2011

Vydavatelství: Sony Music

FOTO: Fast Food Orchestra, přebal alba Wanted for CookingFast Food Orchestra – Wanted for Cooking (CD)

Naše přední klubová kapela Fast Food Orchestra letos přichystala dvanáct nových skladeb. Žánrem se odráží od ska, reggae nebo urban music. Ve výsledku je ale jen velmi těžké žánr jednoznačně určit. Kapela se nechala slyšet, že pro své fanoušky připravila několik velmi netradičních a živelných kousků.

Datum vydání: 10. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební novinky na CD: Listopadu kralují vánoční hity a Michael Jackson