Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

MFF Karlovy Vary 2012 zná první hvězdu. Přijede královna Helen Mirren

Marek Benda

Marek Benda

3. 5. 2012

OBR: Helen MirrenNa již 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary zavítá starší, ale přesto krásná herečka Helen Mirren. Vidět jste ji mohli třeba ve snímcích Královna nebo Red.

Robert DeNiro, Danny DeVito, Roman Polanski a Livv Ullmann. Co mají tato jména světového filmu společného? Všichni navštívili MFF KV a obdrželi cenu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Nyní se jim po bok postaví samotná královna Anglie, divadelní a filmová herečka Helen Mirren, která bude čestným hostem již 47. ročníku festivalu. Doprovázet ji bude její manžel Taylor Hackford, režisér filmu Ďáblův advokát.

Čtěte více: Letos na LFŠ zavítá maďarský film i režisér István Szabó

Mirren ve Varech uvede film s názvem The Door, v němž ztvárnila roli stárnoucí pokojské, která prožije zvláštní vztah se spisovatelkou. Snímek režíroval jeden z nejznámějších maďarských režisérů (není se čeho obávat, není to osmihodinový Béla Tarr) István Szabó, který nalezl i štěk pro Jiřího Menzela jako oplátku za Obsluhoval jsem anglického krále.

OBR: Helen Mirren

Královna se chystá do Varů. Zdroj: distributor filmu

Stalo se tradicí pro MFF KV, že oceněný hvězdný host z festivalu natočí krátký klip, upoutávku na nadcházející ročník. V upoutávce figuruje soška křišťálového glóbu a nepřeberné množství jejího využití. Uvidíme, zdali si Mirren přidá do své filmografie i tento malý filmový skvost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

MFF Karlovy Vary 2012 zná první hvězdu. Přijede královna Helen Mirren