Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Merlin Irish Pub: Nevykouzlí magickou atmosféru, dobrý burger však zvládne

Redakce

Redakce

30. 7. 2011

FOTO: Jídelní lístek Merlin - irish pubVinohradská hospůdka slibuje poctivý burger i autentické prostředí irského pubu. To první se jim daří, to druhé už moc ne.

FOTO: Jídelní lístek Merlin - irish pub

Merlin Irish Pub - jídelní lístek, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

V rámci Beer garden letního speciálu jsem se rozhodla začít netradičně, něčím méně prozkoumaným. Metodika výběru určená jako zahraniční turista chce vyzkoušet české beer gardens nebyla nejlepší taktika. Na anglicky psaném serveru věnovanému přehledu právě tohoto druhu pražských podniků mi padl do oka tip na pěkně vyhlížející hospůdku s čarovným názvem Merlin – irský pub s vlastní značkou piva a výrazným doporučením na vyzkoušení jejich burgeru. Nu dobrá tedy.

Ne tak úplně beer garden

Dorazila jsem na místo a došlo mi, že autor článku tento podnik nikdy nenavštívil. Nebohý pub byl mezi beer gardens zařazen zcela nesprávně. Na svých vlastních stránkách Merlin uvádí, že v případě pěkného počasí je k dispozici malá zahrádka. Tahle byla teda spíše miniaturní. Tři stolky u frekventované silnice a u jednoho z nich pokuřující lady v černém hávu a podezřele vyhlížející zástěře. Být opravdu turista, odcházím hledat dál, ale protože nejsem, vešli jsme s partnerem dovnitř.

Dostalo se nám popřání dobrého dne a my zamířili k jednomu ze stolků. V celém podniku se kromě nás vyskytovali pouze dva další hosté. Za barem seděla pohodlně usazená stafáž užívající si svůj oběd. Asi polední pauza.

Irská hospoda? Spíše vetešnictví

Číšník po chvíli přinesl lístek. Vybrali jsme si burger s hranolky a objednali navíc speciální teplé omáčky – rokfórovou a brusinkovou. Při čekání jsem prostudovala prostředí. Všudypřítomné reklamní tabulky, židle stylově každá jiná, interiér doplněný podivnými napůl rádoby čarodějnickými, napůl vesnickými cetkami. S obyčejným rádiem (na rozdíl od internetových stránek, kde zní pravá irská hudba) hrající v pozadí téhle plejády hrůz si nepřipadáte jako v irském pubu, nýbrž jako v českém vetešnictví. Méně by v tomto případě znamenalo více.

Abraka dabraka burger

Dorazil k nám objednaný Guiness a byl to poctivý půlcentimetrový podmírák. Jinak ale byl vychlazený a dobrý. Obsluha nám po zhruba půlhodině donesla i naše pokrmy Vypadalo to zatraceně dobře, až na absenci speciálních omáček. Znovu jsem o ně požádala a doufala, že na ně nebudeme muset čekat stejně dlouho jako na hlavní chod. Naštěstí dorazily po pěti minutách. Slečna původně okupující jeden z venkovních stolů dokončila přísun nikotinu a přidala se ke zbytku ansámblu restaurace soustředěného u barového pultu.

FOTO: Burger - Merlin

Pojmenování po slavném čarodějovi návštěvnost restaurace moc neovlivní, dobře připravený burger ano, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Hladově jsem se zahryzla a bylo to jednoduše vynikající. Ryzí chuť šťavnatého masa a sosu podtrhovala voňavá slanina a čerstvá rajčata. Jo, holt pořádný burger, který si nezadá s těmi (mnou osobně prověřenými) z londýnských pubů. Hranolky byly horké, křupavé a slané akorát. Teplé omáčky byly dobrou volbou, hodily se jak k příloze, tak k burgeru. Přítel jasně fandil té brusinkové, ale mně přišly výborné obě. Během celého našeho hodování mi hlavou probíhalo prosté oh yeeah.

Celkově tedy

Merlin ve mě vzbudil smíšené pocity. Jeho celková atmosféra ani vzdáleně nedosahuje úrovně originálních pubů, zdejší sice milý, ale ne tak úplně profesionální personál to s pohodou krapet přehání. Naopak burger předčil očekávání a Merlin na něj může být právem pyšný. Za sto padesát i s oblohou je cena více než příznivá. Nakonec je tedy výsledek spíše pozitivní.

merlin-pub.cz

Adresa:
Bělehradská 68
Praha 2
120 00

Otevírací doba:
Pondělí až neděle: 11:30- 24:00

Celkové hodnocení
Jídlo: 4**** Atmosféra: 2** Obsluha: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Merlin Irish Pub: Nevykouzlí magickou atmosféru, dobrý burger však zvládne