Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Měkne rocker na stará kolena? Keith Richards připravuje dětskou knihu

Redakce

Redakce

21. 5. 2014

Legendární britský kytarista a zakládající člen věhlasné kapely Rolling Stones Keith Richards se po koketování s filmem a sepsání obsáhlého životopisu pustil do dalšího uměleckého experimentu. Spolu se svou dcerou se chystá letos na podzim vydat knihu pro děti.

Takto řádil Keith Richards v mládí. Dnes se vžívá do role spisovatele. zdroj: wikipedia.cz

Takto řádil Keith Richards ještě před několika lety na pódiu. Zdroj: wikipedia.cz

Keith Richards je řadou hudebních odborníků považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Drsný rocker s chraplavým hlasem má však daleko více tváří. Skvěle se dokázal vžít do role otce Jacka Sparrowa (Johnnyho Deppa) v populární filmové sérii Piráti z Karibiku a pochvalu od leckdy nelítostné kritiky sklidil i za svou nedávnou biografii Život. Obstojí před ještě náročnějším dětským publikem?

Richardsův návrat do dětských let

Kniha nazvaná Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar vypráví o dědečkovi Keitha Richardse, Theodoru Augustu Dupreem. Dupree byl sám vynikající muzikant, který hrál v jazzovém big bandu a snažil se láskou k hudbě nakazit i svého vnoučka. Bezpochyby se mu to povedlo.

Richards na dědečka, od nějž dostal vůbec první kytaru, nostalgicky vzpomíná v rozhovoru pro The Guardian: „Sám jsem se stal dědečkem už popáté, takže opravdu dobře vím, o čem mluvím. Vztah, velmi specifický vztah, mezi dětmi a prarodiči je jedinečný a je nutné si ho strážit. Toto je příběh o jednom takovém kouzelném okamžiku. Doufám, že i já budu takovým skvělým dědečkem, jakým byl Gus mně.“

Radost Keitha Richardse z práce nad knihou byla dvojnásobná, neboť na ní mohl spolupracovat se svou dcerou Theodorou. Ta text doplnila ilustracemi inspirovanými Richardsovým dětstvím a jeho objevováním světa hudby.

Kniha by měla vyjít v angličtině v září tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Měkne rocker na stará kolena? Keith Richards připravuje dětskou knihu