Měkne rocker na stará kolena? Keith Richards připravuje dětskou knihu

Keith Richards, Zdroj: wikipedia.cz

Legendární britský kytarista a zakládající člen věhlasné kapely Rolling Stones Keith Richards se po koketování s filmem a sepsání obsáhlého životopisu pustil do dalšího uměleckého experimentu. Spolu se svou dcerou se chystá letos na podzim vydat knihu pro děti.

Takto řádil Keith Richards v mládí. Dnes se vžívá do role spisovatele. zdroj: wikipedia.cz
Takto řádil Keith Richards ještě před několika lety na pódiu. Zdroj: wikipedia.cz

Keith Richards je řadou hudebních odborníků považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. Drsný rocker s chraplavým hlasem má však daleko více tváří. Skvěle se dokázal vžít do role otce Jacka Sparrowa (Johnnyho Deppa) v populární filmové sérii Piráti z Karibiku a pochvalu od leckdy nelítostné kritiky sklidil i za svou nedávnou biografii Život. Obstojí před ještě náročnějším dětským publikem?

Richardsův návrat do dětských let

Kniha nazvaná Gus & Me: The Story of My Granddad and My First Guitar vypráví o dědečkovi Keitha Richardse, Theodoru Augustu Dupreem. Dupree byl sám vynikající muzikant, který hrál v jazzovém big bandu a snažil se láskou k hudbě nakazit i svého vnoučka. Bezpochyby se mu to povedlo.

Richards na dědečka, od nějž dostal vůbec první kytaru, nostalgicky vzpomíná v rozhovoru pro The Guardian: „Sám jsem se stal dědečkem už popáté, takže opravdu dobře vím, o čem mluvím. Vztah, velmi specifický vztah, mezi dětmi a prarodiči je jedinečný a je nutné si ho strážit. Toto je příběh o jednom takovém kouzelném okamžiku. Doufám, že i já budu takovým skvělým dědečkem, jakým byl Gus mně.“

Radost Keitha Richardse z práce nad knihou byla dvojnásobná, neboť na ní mohl spolupracovat se svou dcerou Theodorou. Ta text doplnila ilustracemi inspirovanými Richardsovým dětstvím a jeho objevováním světa hudby.

Kniha by měla vyjít v angličtině v září tohoto roku.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Jakub Pokorný

Narodil se 11.2.1984. Vystudoval filozofii a lingvistiku na Filozofické fakultě ZČU v Plzni. Spolupráci s Topzine.cz započal v březnu 2012. Miluje Bachovy Braniborské koncerty, tyčinku Margot, Chandlerovy vtipy, podzim, chlor v bazénu, zasněženou Plzeň nebo Sartrovu hru S vyloučením veřejnosti. Mezi jeho oblíbené autory patří kupříkladu Peter Høeg, Joseph Heller, Umberto Eco, John Irving, John Fowles, Ladislav Klíma nebo Emil Hakl.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*