Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Megadeth míří s albem Th1rt3en do Čech. Budou headlinerem Metalfestu 2012

Jedna ze čtyř vůdčích kapel amerického thrash metalu, Megadeth, bude opět koncertovat v Čechách. Tentokrát jako headlineři letošního Metalfestu, jenž se uskuteční od 8. do 10. června.

Megadeth s Davem Mustainem opět míří do Čech Zdroj: megadeth.com

Skupina k nám dorazí v rámci turné k novému albu Th1rt3en, které vyšlo začátkem listopadu loňského roku. Megadeth vystoupí jako hlavní hvězda Metalfestu, jenž proběhne od 8. do 10. června.

Účinkování Megadeth na Metalfestu znamená, že u nás tato kapela nebude chybět již třetí rok po sobě: v roce 2010 byli společně se třemi thrashovými vůdčími kapelami Metallica, Slayer a Anthrax headlinery festivalu Sonisphere a minulé jaro k nám zavítali při společném turné se Slayer.

Megadeth jako zrzkova pomsta Metallice

Megadeth, vedeni milovaným i zatracovaným kytarovým géniem Davem Mustainem, vznikli v roce 1983 krátce po památném Musteinově vyhazovu z Metallicy kvůli drogovým a alkoholovým excesům. Krátce na to, v roce 1986, Megadeth na svém přelomovém albu Peace Sells… But Who´s Buying? definovali svoji verzi thrash metalu, jejímž základem byly pokroucené kytarové riffy, sarkastický Musteinův vokál a (nejen) sociálně-kritické texty.

Mimo zpívajícího kytaristy Musteina tvoří sestavu kapely kytarista Chris Broderick, bubeník Shawn Drover a baskytarista David Ellefson, jenž je rovněž zakládajícím členem Megadeth, byť v kapele v letech 2004–2010 nebyl, a dokonce se s Mustainem soudil o příjmy a tantiémy.

Podívejte se také, jak Accept na loňském Metalfestu křtili žirafy

Vedle Megadeth vystoupí na letošním Metalfestu další renomované thrash metalové kapely, například Kreator či Death Angel, účast na festivale již dříve potvrdili také W.A.S.P., Blind Guardian nebo Behomot. Metalfest se odehraje v plzeňském lochotínském amfiteátru od 8. do 10. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Megadeth míří s albem Th1rt3en do Čech. Budou headlinerem Metalfestu 2012