Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Meet Hudson: Do Prahy přijede záporačka z Xeny! Vstupenky už dochází

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

25. 8. 2011

!Exkluzivně!Hudson Leick. Při vyslovení tohoto jména se vybaví tvář herečky jen pár lidem. Jde totiž o jednu z těch, kteří pro spoustu fanoušků splynuli se svou nejikoničtější postavou, kterou kdy hráli. Hudson Leick je totiž Callisto, největší nepřítel Xeny.

Callisto byla největší nepřítel udatné Xeny, Zdroj: pořadatel akce

Seriál Xena je starý už přes patnáct let. Jeho hlavní hrdinka Lucy Lawless už nehraje v žádných peckách, snad kromě seriálu Spartacus. Její největší nemesis Callisto se v kinech neobjevuje už téměř vůbec. Místo toho ale herečka Hudson Leick objíždí svět a baví se se svými fanoušky.

Callisto v civilu

Tentokrát zavítá i poprvé do České republiky. Na podzim, 8. října, vystoupí na akci Meet Hudson v pražském klubu Lávka. Půjde o obdobu amerických conů, jakýchsi festivalů pro fanoušky fantastiky.

„Hudson jsme kontaktovali na oficiálním americkém setkání fanoušků Xeny. Její manažerce jsme navrhli, zdali by nechtěla Hudson dorazit do České republiky za fanoušky, a nápad se jí zalíbil. Hudson byla také nadšená, a tak na myšlenku stát se úplně prvním zahraničním hostem na akcích v naší režii kývla,“ řekl pro Topzine.cz pořadatel conu Jakub Volák.

Nic podobného se u nás ještě nekonalo, už jen proto, že přece jen v Americe je více fanoušků prakticky čehokoli než tady. Pořadatelská společnost Star Events se však rozhodla, že taková setkání hereckých hvězd s jejich obdivovateli uspořádá i v Česku.

„Hudson Leick jsem měl možnost několikrát vidět naživo a její vystoupení na pódiu jsou unikátní. Oproti ostatním hostům, kteří odpovídají na otázky fanouškům, Hudson dělá show. Komunikuje s fanoušky, zve si je na pódium, chodí mezi ně, žertuje s nimi. Každé její vystoupení je taková malá divadelní one-woman show, a proto jsem chtěl, aby příležitost poznat Hudson dostali i fanoušci v České republice,“ vysvětluje Volák.

Hudson Leick alias Callisto tak bude debatovat se svými fanoušky, odpovídat na dotazy, rozdávat autogramy, fotit se. Jak můžete vidět ve videu, Leick je navíc známá velkou interakcí na takových conech. Improvizuje, nesedí jen na židli, snaží se co nejvíce komunikovat a přinášet i něco víc než nudnou přednášku.

Kaskadérka Dayna Chiplin

Kromě samotné diskuze s Callisto účastníky čeká i několik doprovodných akcí. Sama herečka totiž přes 15 let studuje jógu a poslední dobou ji i vyučuje. Fanoušci si tedy mohou zakoupit lístek na dvě hodiny její jógy za 500 korun (v zahraničí obvykle stojí asi čtyřikrát tolik) na 9. října. Více než polovina vstupenek je už teď vyprodaná.

Kromě Leick dorazí i kaskadérka Dayna Chiplin, kterou jste mohli vidět také právě v seriálu Xena, ve filmech King Kong, Underworld 3 nebo v prvních Letopisech Narnie. Vždy byla ale v pozadí za jinými herečkami, kterým dělala dublérku v nebezpečných scénách.

Zakoupením vstupenky, kterou můžete najít v síti Ticket-Art, přispějete na výcvik asistenčních psů. Organizace Pestrá společnost bude mít v rámci conu také menší představení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Meet Hudson: Do Prahy přijede záporačka z Xeny! Vstupenky už dochází