Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Máte rádi polévku? Jděte na Harryho Pottera!

Harry 3Po několikanásobném odkládání se fanoušci Harryho Pottera konečně mohou vypravit do českých kin a na celých 153 minut se ponořit do kouzelnického světa. Tentokrát je bradavická škola plná takového napětí, že by se dalo krájet. Voldemort je v plné síle a jediný Harry ho může zničit. Podaří se mu to?

Harry Potter a Princ dvojí krve předčil má očekávání bohužel v tom negativním smyslu slova. Filmoví tvůrci dokázali z neuvěřitelně syté a výborně kořeněné knižní předlohy uvařit polévku, na jejíž hladině se mísí rozvařené pubertální scény o tom, jak Hermiona miluje Rona, ten ale chodí s Levandulí, Ginny chodí s Deanem Thomasem, přestože pořád cítí něco k Harrymu, kterého se snaží omámit lektvarem lásky Romilda. Venezuelská telenovela hadr!

Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ

Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ

Většina příhod je ve filmovém zpracování vlastně naprosto nepodstatná, kupříkladu Harryho  aférka (mohu-li tak nazvat pozvání na rande, které se nakonec neuskuteční) s opálenou dlouhonohou servírkou anebo Brumbálovo zjištění, že sedmiletý Tom Raddle ukradl jakýmsi dětem hračky.

A nakonec chvíle, kdy Smrtijedi vniknou do Bradavic, projdou se po chodbě, rozbijí pár talířů a zase odejdou… A kvůli tomu se chudák elegantní Draco Malfoy celý rok dře s tím, jak jim přístup do hradu umožnit.

Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ

Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ

Musím ale ocenit výkony herců. Je zajímavé sledovat, jak se herecky vybrousila například Emma Watson (Hermiona), která byla v prvním dílu spíše takové ustrašené štěňátko než opravdová herečka; v Princi dvojí krve je opravdu přesvědčivá. Tom Felton (Draco), Jessie Cave (Levandule), Helena Bronham Carter (Belatrix) a tak dále se se svými postavami evidentně zcela ztotožnili.

Až na Daniela Radcliffa v roli modroočka Harryho; ten se už zase nevyznamenal. Jeho nucený úsměv a prkenná gesta jsou úplně stejná, jako když mu v Kameni mudrců bylo nějakých třináct let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte rádi polévku? Jděte na Harryho Pottera!