×
TOPZINE.cz

Máte rádi polévku? Jděte na Harryho Pottera!

Harry 3Po několikanásobném odkládání se fanoušci Harryho Pottera konečně mohou vypravit do českých kin a na celých 153 minut se ponořit do kouzelnického světa. Tentokrát je bradavická škola plná takového napětí, že by se dalo krájet. Voldemort je v plné síle a jediný Harry ho může zničit. Podaří se mu to?

Harry Potter a Princ dvojí krve předčil má očekávání bohužel v tom negativním smyslu slova. Filmoví tvůrci dokázali z neuvěřitelně syté a výborně kořeněné knižní předlohy uvařit polévku, na jejíž hladině se mísí rozvařené pubertální scény o tom, jak Hermiona miluje Rona, ten ale chodí s Levandulí, Ginny chodí s Deanem Thomasem, přestože pořád cítí něco k Harrymu, kterého se snaží omámit lektvarem lásky Romilda. Venezuelská telenovela hadr!

Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ
Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ

Většina příhod je ve filmovém zpracování vlastně naprosto nepodstatná, kupříkladu Harryho  aférka (mohu-li tak nazvat pozvání na rande, které se nakonec neuskuteční) s opálenou dlouhonohou servírkou anebo Brumbálovo zjištění, že sedmiletý Tom Raddle ukradl jakýmsi dětem hračky.

A nakonec chvíle, kdy Smrtijedi vniknou do Bradavic, projdou se po chodbě, rozbijí pár talířů a zase odejdou… A kvůli tomu se chudák elegantní Draco Malfoy celý rok dře s tím, jak jim přístup do hradu umožnit.

Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ
Harry Potter a Princ dvojí krve, Zdroj: Warner Bros. CZ

Musím ale ocenit výkony herců. Je zajímavé sledovat, jak se herecky vybrousila například Emma Watson (Hermiona), která byla v prvním dílu spíše takové ustrašené štěňátko než opravdová herečka; v Princi dvojí krve je opravdu přesvědčivá. Tom Felton (Draco), Jessie Cave (Levandule), Helena Bronham Carter (Belatrix) a tak dále se se svými postavami evidentně zcela ztotožnili.

Až na Daniela Radcliffa v roli modroočka Harryho; ten se už zase nevyznamenal. Jeho nucený úsměv a prkenná gesta jsou úplně stejná, jako když mu v Kameni mudrců bylo nějakých třináct let.2 Komentáře Máte rádi polévku? Jděte na Harryho Pottera!

  1. Po všech těch diskusích na téma Prince dvojí krve musím uznat, že tenhle článek je perla. Dokonale shrnuje veškerou problematiku a vystihuje můj pocit z onoho filmu.

  2. Hm. Tak nevím, o hereckých schopnostech všech tří hlavních by se dalo polemizovat. Zvlášť třeba ta scéna, kdy se baví o Brumbálově věku. Pamatuju si, jak se celé kino smálo scénám vystřiženým z béčkových komedií. Jenom já jsem blbě koukala. Jedině mě fakt rozesmály býčí koule a Felix Felicis. Určitě je ale pravda, že pro člověka, co četl knížku to asi bude zklamání. (Když pluli do jeskyně pro viteál, usla jsem. Naštěstí jsem se hned probudila a dala si facku.) Film je příšerně zdlouhavý a vyplněný zbytečnostmi. Snad tam možná i chybí scény, které by měly být zařazeny. Myslím, že kdybych to nečetla možná by mi to ani pořádně nedávalo smysl. Hm. Ale alespoň se tam na pár vteřin objeví moje milovaná Helena Bonham Carter

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..