Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Máte rádi literaturu, ale nebaví vás číst? Vyzkoušejte audioknihy!

Tak by mohla znít reklama na české vydavatelství audioknih Tympanum. Na CD i v MP3 formátu vydávají převážně nezkrácená díla českých i zahraničních autorů. Lákají nejenom na zajímavé tituly, ale také na hlasy předních českých herců a hudebníků.

Miroslav Táborský - jeden z interpretů

V nabídce má vydavatelství Tympanum přes 50 namluvených knih, mezi interprety patří například Marek Eben, Ivan Trojan, Martha Issová, Jiří Lábus, David Prachař, Vojtěch Dyk nebo Richard Krajčo.

Tři jarní novinky

Momentálně Tympanum nabízí tři novinky. První je povídka od Stephena Kinga Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, kterou podle režie Dimitrije Dudíka předčítá Oldřich Kaiser. Příběh možná znáte – nespravedlivě odsouzený Andy Dufresne rozjíždí kariéru praní špinavých peněz, podaří se mu z věznice utéct, ale tím ještě zdaleka nemá vyhráno.

Vykoupení z věznice Shawshank Zdroj: nakladatelství Tympanum

Druhou novinkou je první díl slavné trilogie o prevítovi spisovatele Simona Bretta Prevítem snadno a rychle. Audiokniha má podle vydavatelství vyvést z omylu toho, kdo si myslí, že nový přírůstek do rodiny je poklad a andílek. Tento text čte Václav Postránecký.

Prevítem snadno a rychle Zdroj: nakladatelství Tympanum

Poslední audioknihou, kterou vydavatelství uvádí na trh, je příběh bráhmanského prince Siddhárthy, po němž je dílo Hermanna Hesse pojmenováno. Hlavním motivem je hledání sebe sama a putování, na jehož konci stojí moudrost. Četbu Miroslava Táborského doplňuje hudební doprovod Marka Ivanoviče, režie se ujal Aleš Vrzák.

Pokud byste chtěli nejdřív slyšet ukázku, máte možnost navštívit například Palác knih Luxor na Václavském náměstí v Praze nebo Knihkupectví Frič v Liberci, kde jsou nainstalovaná poslechová stání. Krátké ukázky jsou k dispozici i na webových stránkách vydavatelství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Máte rádi literaturu, ale nebaví vás číst? Vyzkoušejte audioknihy!